За його словами, ситуація в Криму та на Донбасі не повинна впливати на ухвалення Євросоюзом рішення про запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до ЄС.

Для нас найголовніше – виконання технічних критеріїв. Ми чекаємо аналіз Єврокомісії, тривають поїздки делегацій, які оцінюють готовність України до запровадження безвізового режиму. Якщо буде позитивний результат від Європейської комісії, то Латвія завжди його підтримує. Ми вважаємо, що ситуація в Криму та на Донбасі не повинна впливати на ухвалення цього рішення,
— сказав посол.

Він наголосив, що наразі процес підготовки України до запровадження безвізвого режиму з Європейським союзом є технічним, а не політичним.

Також він наголосив, що в історичній перспективі ЄС не може виключити жодного варіанту встановлення стабільного миру на сході України, включно з направленням міжнародної миротворчої місії, проте наразі це питання не стоїть на порядку денному Євросоюзу.

ЄС, за його словами, працює на основі консенсусу, нас 28 країн. Ми спочатку стараємося домовлятися поміж собою, що можемо зробити. Ми намагаємося використовувати всі інструменти, щоб встановити мир на Сході, співпрацюємо дуже тісно з ОБСЄ, з українським урядом.

Тобто виключати в історичній перспективі ми не можемо жодного варіанту, але це питання має дуже багато аспектів, – сказав дипломат.

За його словами, ЄС сьогодні прагне допомогти Україні "знайти оптимальну формулу взаємовідносин у трикутнику Росія-сепаратисти-Україна плюс міжнародна спільнота".