Про це в інтерв'ю заявив начальник служби зв'язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо. Він наголосив, що наразі головна мета, аби процес мобілізації проходив у законних рамках.

Важливо У Раді готують законопроєкт про мобілізацію і демобілізацію: Арахамія окреслив основні питання

Порушують не лише представники ТЦК, а й військовозобов'язані

Фітьо визнав, що дійсно існують порушення з боку представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Але усі відповідні органи реагують на такі інциденти й проводять розслідування. Крім того, у ЗСУ закликають відразу звертатися до поліції, на гарячу лінію ТЦК або Міністерства оборони, якщо є порушення з боку співробітників військкомату.

Так, існують, звичайно, порушення. З певних джерел ми бачимо відео, що є порушення з боку представників ТЦК. Усі такі випадки оперативно розглядаються, на них є реакція керівних органів Збройних Сил, Сухопутних військ зокрема,
– наголосив Фітьо.

Разом з тим, він підкреслив, що військовозобов'язані також порушують процес мобілізації. До прикладу він наводить випадки, коли громадяни ігнорують отримання повісток, постановку на військовий облік під час зміни місця проживання чи місця роботи. Фітьо наголосив, що це є порушеннями й військовозобов'язані мають повідомляти ТЦК про зміну місця проживання у 7-денний термін.

"Коли ми починаємо розбиратися в причинах різних порушень, то найчастіше виявляється, що у громадянина не було із собою документів, або він ухиляється, не бере повістку, не оновив свої дані тощо", – уточнив Фітьо.

Також у ЗСУ наголосили, що громадяни України мають не лише права, а й обов'язки. Так, Фітьо нагадав, що у статті 65 Конституції України мовиться: "Захист територіальної цілісності та незалежності – обов'язок кожного". За його словами, це означає, що громадяни під час воєнного стану, який діє в Україні, повинні мати при собі документи, які засвідчують особу, та документ про взяття на військовий облік.

Скандали у ТЦК: останні новини

  • У Львові люди у військовій формі "запакували" чоловіка в авто. Відео з конфліктом ширилося мережею й викликало обурення українців. У ТЦК повідомили, що перевіряють факт щодо причетності військовослужбовців до даного інциденту. Нині встановлюються усі деталі.
  • В Одесі працівники ТЦК жорстоко затримали чоловіка. На опублікованих у мережі кадрах видно, як чоловік лежить на асфальті, ймовірно, із зав'язаними руками. Після цього люди у військовій формі із шевроном заштовхнули його у бус. ДБР вже почало розслідування цього інциденту.
  • У Житомирі спалахнула бійка між цивільним та представником ТЦК. Мобілізований, який зараз служить в роті охорони Житомирського об'єднаного міського ТЦК та СП, раніше захищав Україну на передових позиціях в складі 95 окремої бригади ДШВ та отримав поранення. Після нападу військовий звернувся із заявою до національної поліції.