Підполковник ВПС США, пілот F-16, Ден Гемптон сказав, скільки винищувачів F-16 потрібно мати нашій державі. За його словами, будь-яка кількість стане в пригоді для захисту українського неба.

Дивіться також "Елітний полк перетворили в збіговище зеків": росіяни скаржаться на долю свого війська

В ідеалі потрібно дві ескадрильї

Ден Гемптом сказав, що якби він міг потрапити в Україні із хоча б 6 літаками F-16, то він би це зробив.

В ідеалі потрібно мати дві повні ескадрильї, тобто 36 – 40 літаків,
– сказав військовий.

За його словами, така кількість потрібна, адже жоден реактивний літак не може працювати весь час.

Боротьба України за право отримати новітній американський винищувач тривала дуже довго. З часом вдалося сформувати авіаційну коаліцію із країн-партнерів, які готові були надати свої літаки для України. Першими стали Нідерланди. Крім цього, низка країн готує українських пілотів, які будуть керувати цими винищувачами.

Радник міністра оборони України Юрій Сак заявив, що зараз Україна потребує 40–50 винищувачів F-16. З цих літаків можна створити 3–4 ескадрильї. Без цих винищувачів українська система ППО не буде повною.

З часом кількість літаків буде збільшуватися в міру того, як США будуть надавати країнам на озброєння нові F-35.

Джейк Салліван запевнив, що Вашингтон з партнерами надаватимуть Україні F-16 лише за умови, що українські пілоти не атакуватимуть ними територію Росії.

Видання Yahoo News написало, що після двотижневого тренування двох наших пілотів на американській авіабазі США дійшли висновку, що українські пілоти можуть навчитися керувати винищувачами F-16 за чотири місяці.

Україна вже готує аеродроми для винищувачів F-16

  • Україна готує інфраструктуру для приймання багатоцільових винищувачів F-16. Також українські льотчики та інженери проходять навчання на Заході. Про це повідомив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк. За його словами, наразі триває активна робота з інтеграції багатоцільового літака F-16 у загальну систему Сил оборони України.
  • Паралельно тривають узгодження у рамках міжнародної Коаліції військово-повітряних сил. Він уточнив, що закінчити їх планують до кінця цього року.
  • Генерал-лейтенант додав, що всередині України триває складна та кропітка робота щодо підготовки інфраструктури, її захисту, зокрема, засобами ППО та з низки інших питань.