Так, бомбардувальники можуть піти з зони ураження вглиб на кілька тисяч кілометрів, тобто для них це лише збільшення тривалості польоту. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

Зауважте Якщо не ракетами, то в ДТП: на Донбасі російські війська постійно вбивають людей в аваріях

Скільки ракет Росія може використати для нової атаки

На його думку, щодо атак з використанням стратегічних бомбардувальників проблем у росіян не буде. Водночас може змінитися сама схема постачання та підготовки ракет. Це може затягнути час, але щонайбільше на тиждень.

Якщо Росія продовжуватиме обстріли зі стратегічних бомбардувальників Ту-95, то може організувати ще близько 50 – 60 ракет. Крім того, окупанти можуть обстрілювати Україну ракетами морського базування типу "Калібр", близько 20 – 30 одиниць.

До того ж країна-агресорка може залучити до атаки ОТРК "Іскандер", що переважно базуються зараз на території Білорусі. А також іранські дрони-камікадзе "Shahed 136".

Росіяни ще можуть організувати кілька хвиль (масованих атак – 24 канал) з загальною кількістю літальних апаратів близько сотні, приблизно такого ж рівня як була крайня,
– зауважив військовий експерт.

Він додав, що це без ракет, які були знищені на місцях базування після ударів по російських військових аеродромах "Енгельс" та "Дягілєво".

Світан припустив, скільки ракет Росія може використати для атаки: дивіться відео

Остання масована атака росіян: що відомо

  • Останній масований ракетний обстріл російські окупанти здійснили 5 грудня. Внаслідок атаки постраждала низка регіонів України. Крім того, через ворожі удари в українських населених пунктах виникли проблеми зі світлом та водопостачанням.
  • Згідно з даними Повітряних Сил, російські загарбники запустили: 38 крилатих ракет Х-101/Х-555, 22 крилаті ракети типу "Калібр", 3 крилаті ракети Х-22, 6 керованих авіаційних ракет Х-59 та 1 – Х-31П. З понад 70 ворожих ракет Силам ППО вдалося збити понад 60 ракет.
  • Також одна ракета окупантів знову перелетіла кордон України та впала на території Молдови, біля міста Бричани. Експертиза поки не встановила, чиєю була та ракета. Втім, за словами спікера парламенту країни Ігоря Гросу, незалежно від висновку експертизи – це все провина Росії.