Експерти стверджують, що вікова категорія від 18 до 40 років, яка традиційно є основою призову в часи великих воєн, сьогодні демонструє небажання вступати до армії. Це стосується майже кожного третього молодого британця, згідно з даними міжнародної компанії YouGov.

Дивіться також Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ

Чи готові британці брати зброю до рук

Серед жінок призовного віку відсоток відмов від служби такий:

  • 43% не погодилися б служити у разі світової війни;
  • 35% – відмовилися у разі загрози для Британських островів.

Для чоловіків ці показники, як не дивно, нижчі. Вони становлять 32% та 25% відповідно.

Результати опитування показують, що 38% молодих людей (і чоловіків, і жінок – 24 Канал), віком до 40 років, відмовилися б служити в збройних силах у разі світової війни, а 30% запевняють, що не пішли б на службу, навіть якби Британії загрожувало неминуче вторгнення,
– пишуть у YouGov.

Опитування також показало, що більшість населення (72%) вважає, що жінки повинні проходити строкову службу. Крім того, 42% виступають за рівність у виконанні військового обов'язку.

У відповідях на питання про добровольчу службу, 7% опитаних заявили, що пішли б добровольцями у разі світової війни, а 11% – якби загроза стосувалася безпосередньо Великої Британії.

Дані також засвідчують, що чоловіки у віці 18-40 років більш схильні до добровольчої служби або прийняття призову, ніж жінки того ж віку. Власне, це 39-47% проти 19-24%.

Попри це, значна частина опитаних вважає, що жінки повинні мати обмеження у виконанні певних ролей у збройних силах, зокрема не служити в піхоті.

Загалом опитування YouGov було проведено серед 3044 британців віком від 18 років з майже рівним розподілом між жінками та чоловіками. Це дає змогу оцінити загальні настрої в суспільстві щодо військової служби.

Дивіться також "Росія – ворог, а Путін – бандюк": хто така Ніккі Гейлі та які в неї шанси перемогти Трампа

Контекст: світ повинен готуватися

  • Нещодавно міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс констатував: "Ми опинилися на зорі нової ери. Відбувся перехід від післявоєнного світу до довоєнного".
  • Водночас генерал сер Патрік Сандерс, найстарший офіцер британської армії, закликав до збільшення чисельності військових та заявив, що країні необхідно підвищити готовність до потенційних конфліктів.
  • А от Інститут вивчення війни останніми місяцями невпинно наголошує, що Росія не просто веде війну проти України, а готується до можливого зіткнення з НАТО. Не виключено, що націлився Кремль на Арктику.
  • Загрозу сприймають серйозно, зокрема, у Німеччині. У Берліні повідомляли, що розробляють план захисту у разі розвитку непередбачуваних негативних сценаріїв.