Про це повідомляє Донецький інститут інформації.

Читайте також: Повернення Донбасу до України: коли відбудуться певні поступки щодо цього питання

За даними опитування, на території непідконтрольних районів Донецької області у 2016 році варіант реінтеграції з таким самим статусом, як у інших областей, за умови здійснення децентралізації, був бажаним або припустимим для 59% опитаних, а в 2018 році – для 63%. При цьому, кількість опитаних, для яких такий варіант був "неприпустимим у жодному разі" за 2 роки скоротився на 9% – з 37% у 2016 році до 28% у 2018 році. На території непідконтрольних районів Луганської області у 2016 році 63% респондентів в цілому підтримали цю ідею – і стільки ж у 2018 році.

Частка респондентів, для яких здійснення такого сценарію неприпустиме у жодному разі, скоротилася на 3% – з 34% до 31%.

Ось як до повернення під контроль України ставиться населення ОРДЛО (натисніть на зображення для збільшення):

донбас опитування
Результати опитування на території ОРДЛО

Соціологи також провели аналогічне опитування на підконтрольній території України. За його результатами, у 2016 році 72% опитаних підтримали повернення "Л\ДНР" до складу України з таким же статусом, як і у інших областей, а в 2018 році – вже для 78% опитаних.

Ось результати дослідження (натисніть на зображення для його збільшення):

донбас опитування
Результати опитування на підконтрольній території України

У виданні також наголосили, що громадяни, які мешкають на території ОРДЛО, могли замовчувати свої проукраїнські погляди через відсутність можливості відкрито виражати позиції, відмінні від позицій окупантів. Зважаючи на ймовірне приховування проукраїнських поглядів, при аналізі даних непідконтрольних уряду територій дослідники вважають найпоказовішим показником частку тих, хто вважає реінтеграцію Донбасу неприпустимою.

Водночас опитування дає змогу констатувати, що незважаючи на 4-ий рік збройного конфлікту, абсолютна більшість громадян, які проживають по різні сторони лінії фронту, зберегли бажання жити у кордонах однієї держави та вважають такий варіант вирішення конфлікту прийнятним.

Раніше 24 канал повідомляв, скільки Росія витрачає на утримання Донбасу.