Розгляд законопроєкту можуть почати у лютому 2020 року, про це повідомила заступниця голови фракції "Слуга Народу" Євгенія Кравчук в інтерв’ю "Радіо НВ".

Важливо: Земельний ринок: що насправді пропонують у Зеленського

Кравчук наголосила, що депутати навмисне внесли до законопроєкту тисячі правок. Таким чином вони хочуть штучно затягнути процес розгляду.

Я можу сказати, коли це (процес розгляду законопроєкту — ред.) може розпочатися — у лютому. Я поки не бачу сигналів, що ми розглядатимемо земельну реформу цього тижня чи на якихось позачергових засіданнях,
— заявила вона.

Такий процес депутатка назвала "законодавчим спамом".

Текст законопроекту складається з 6 сторінок. 70% закону – це внесення змін до 130 та 131 статті Земельного кодексу. До другого читання подано 4018 поправок на 2583 сторінках.

Які правки внесли в законопроєкт про ринок землі

  • Право купувати землю матимуть українські громадяни та юридичні особи, засновані лише громадянами України.
  • Іноземні громадяни матимуть право купувати землю тільки після проведення референдуму щодо відповідного питання.
  • Щодо обмеження концентрації землі в одних руках, то його пропонують встановити на рівні 10 тисяч гектарів. У попередній версії законопроєкту цей показник становив 200 тисяч гектарів.

Банки зможуть ставати власниками землі, але тільки завдяки стягненню застави через невиплату кредиту. Обмеження в 10 тисяч гектарів на них не розповсюджуватиметься.

Банки матимуть можливість продати землю, отриману як заставу, протягом 2 років. Всі банки матимуть також право кредитувати землю, незалежно від форми власності.

Якщо банки не продають землю протягом 2 років, земля конфіскується. Держава виставляє землю на продаж, забирає витрати, і решту повертає банку.

ринок землі іноземці опитування думка українців статистика інфографіка
Що думають українці про можливість продажу землі іноземцям / Інфографіка 24 каналу