Мовляв, інших варіантів немає. Про це заявила нардепка від "Слуга народу" Людмила Буймістер в ефірі одного з українських телеканалів.

До теми Шмигаль заявив, що закон про олігархів не стосується економіки

Ті помилки, які були допущені при прийнятті, при голосуванні за цей законопроєкт, вони фактично зараз змушують, скажімо так, переголосовувати цей закон у Верховній Раді,
– сказала Буйсмістер.

Які є юридично правильні шляхи

Нардепка запевняє, що проєкт закону потрібно повертати до зали та переголосувати у повному обсязі або його може заветувати президент зі своїми поправками. На думку Буйсмістер, інших юридично правильних шляхів немає.

"Якщо ж буде прийнято рішення виходити з політичної доцільності, а не з букви закону, тоді цей закон дійсно може бути підписаний у тій версії, яка подобається комусь, хто буде підписувати", – сказала чиновниця.

Однак депутатка зауважила, що це дуже небезпечний прецедент.

Що цьому передувало

  • Верховна Рада 23 вересня проголосувала за законопроєкт про олігархів. Його підтримали 279 народних депутатів.
  • Однак прийняли одразу 3 суперечливі поправки – 396, 398, 406. Вони стосуються того, хто має вносити осіб до реєстру олігархів – РНБО чи НАЗК. Це спричинило юридичні колізії.
  • Нардеп Ярослав Железняк стверджував, аби виправити це, закон треба переголосувати.
  • Щоправда, голова робочої групи щодо законопроєкту про олігархів Федір Веніславський запевнив, що суперечності ініціативи можна усунути за допомогою статті 131 регламенту. Тому, за його словами, Рада не буде ще раз голосувати за закон про олігархів.