Про це в ефірі 24 Каналу заявив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь. Він додав, що російська економіка позбавлена доступу до передових технологій.

Дивіться також Звідти й "снарядний голод": оточення просить Путіна "приборкати" Пригожина, – WSJ

Росія не може наростити виробництво

За його словами, до останнього часу вважалось, що Росія володіє мільйонами тон боєприпасів, які вона успадкувала від Радянського союзу. Проте, нещодавно президент Росії Владімір Путін заявив, що існує дефіцит боєприпасів. Це позитивна новина для України.

"Чи може Росія наростити виробництво – думаю, що ні. Одна справа захотіти та сказати про це, а інша – зробити. Понад 30 років російська економіка займалась утилізацією старих боєприпаси. Вони виготовляли нові, але далеко не у тих кількостях, як їм хотілось. Росія змогла зробити певні запаси, але цього не вистачає на війну такої інтенсивності, як зараз", – зазначив військовий експерт.

Михайло Самусь прокоментував становище російської армії: дивитись відео

Снарядний "голод" стане ще актуальнішим для окупантів

На думку Самуся, малоймовірно, що Росія зможе знайти необхідні верстати, комплектуючі та матеріали, щоб виготовляти більше зброї та покривати власні потреби. Країна обмежена санкціями та немає доступу до технологій Заходу. Натомість в Європі ситуація дещо інша – там також 30 років "готувались до миру", але, на відміну від Росії, країни Європи та США здатні швидко наростити виробництво боєприпасів та військової техніки, адже володіють технологіями та ресурсами.

"Такі країни, як Болгарія, можуть доволі швидко наростити виробництво і вже через кілька місяців, я думаю, ми будемо отримувати мільйоні партії снарядів. В той час, Росія декларує, що буде модернізовувати та випускати по одному танковому батальйону щомісяця. На ділі виявилось, що за місяць випустили лише 7 танків – менше танкової роти", – наголосив він.

За словами Михайла Самуся, снарядний "голод" і нестача боєздатної та сучасної техніки буде набувати для Росії все більш актуального значення.

Снарядний голод в російському війську: що відомо

  • На початку 2023 року, за інформацією західних ЗМІ, Іран таємно передав Росії партію боєприпасів, яка включала 100 мільйонів куль та 300 тисяч снарядів.
  • У лютому власник ПВК "Вагнера" Євгеній Прігожин почав скаржитись на нестачу боєприпасів, які його найманці отримують для штурму Бахмута, через що його підлеглі зазнають важких втрат.
  • 15 березня, на колегії Генеральної прокуратури Росії, Путін заявив про збільшення виробництва зброї для війни в Україні.