Києво-Святошинський райсуд Київської області оголосив вирок охоронцю ЖК "Софіївський квартал", бо він інформував мешканців про прихід працівників військкоматів, які адресно видавали повістки. Про це мовиться в ухвалі суду.
Дивіться також Переодягалися у ТЦК й погрожували фронтом: у Києві шахраї виманили у чоловіка 1,7 мільйона
Чоловік надсилав повідомлення про прихід військових
Згідно з матеріалами слідства, чоловік пропускав працівників ТЦК і СП на територію житлового комплексу, знаючи, що вони прийшли для адресного вручення повісток.
Після цього в закритій групі мешканців ЖК в телеграмі він кілька разів надсилав повідомлення про прихід військових. Зокрема, одного разу він написав: "У нас знову в гостях ТЦК".
В ухвалі суду зазначили, що охоронець робив це, щоб військовозобов'язані могли уникнути призову до лав ЗСУ.
Охоронець визнав свою провину
Слідчі кваліфікували дії охоронця за частиною 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період.
Під час суду чоловік повністю визнав свою провину та розкаявся. Також він запевнив, що надалі подібного не вчинятиме.
Зрештою, суд визнав його винним та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років. Однак врахувавши, що обвинувачений визнав провину, його звільнили від відбування покарання й призначили іспитовий термін тривалістю 3 роки, протягом яких за ним здійснюватимуть контроль.
Тим часом на Буковині триває розслідування щодо нападу на працівника ТЦК та СП.
На Буковині двоє чоловіків напали на представника ТЦК
- У селі Плоска Чернівецької області біля КПП "Горлеча" двоє чоловіків напали на 41-річного військового, який воював з 2014 року. Наразі він є працівником ТЦК та СП.
- Спершу один зловмисник наїхав на нього, а згодом другий завдав йому удару в плече обухом сокири.
- Наразі триває досудове розслідування за фактом хуліганства. Санкція цієї статті передбачає ув'язнення від 3 до 7 років, якщо провину чоловіків доведуть у судовому порядку.
- Нападникам вже обрали запобіжний захід – їх триматимуть під вартою без можливості внести заставу.