Так, згідно із прийнятими змінами, ставка податку для пасивних доходів фізичних осіб: відсотків, роялті та інвестиційних доходів — піднімається з 15 до 20%. Для дивідендів, виплачених суб'єктами підприємницької діяльності, які є платниками податку на прибуток, ставка становитиме 5%, для суб'єктів підприємницької діяльності, які не є платниками податку на прибуток — 20%.

Що стосується оподаткування об'єктів житлової нерухомості, то Кабмін вирішив не оподатковувати до 60 кв. м для квартири і до 120 кв. м для дому.

Рада ввела податок на розкішні автомобілі — з об'ємом двигуна понад 3 тис. куб. см, віком до 5 років.

Передбачається тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня.

На постійній основі встановлена ставка рентної плати для нафти і конденсату — 45% з покладів до 5 кілометрів, 21% — з покладів понад 5 км; для природного газу, реалізованого не для потреб населення — 55% з покладів до 5 км, і 28% з покладів понад 5 км. Окрім цього, поетапно підвищуються ставки незалежно від глибини видобутку щодо так званих договорів про спільну діяльність: 1 квартал - 60%, 2 квартал - 65%, починаючи від третього кварталу - 70%.

Оподатковуватимуться одержані фізичною особою доходи від інститутів спільного інвестування за ставкою 20%. Для юридичних осіб доходи від інститутів спільного інвестування включаються в базу оподаткування.

Залишається збільшення фінансового результату платника податку на прибуток на 30% вартості товарів за окремими операціями з вилученням норми про обмеження віднесення на витрати товарів, робіт і послуг, придбаних у суб'єктів спрощеної системи оподаткування.

Встановлена ставка акцизного податку з роздрібних продажів пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива в розмірі 5% від обсягу реалізації.

Також законодавці зберегли пільговий режим оподаткування для освіти та медицини.

До слова, офіційна газета Верховної Ради “Голос України” опублікувала текст Закону “Про державний бюджет України на 2015 рік”.