Хто може не сплачувати податки

Відтак, право на несплату податків є у ФОПів першої та другої груп без найманих працівників, які потрапили під мобілізацію під час дії воєнного стану.

Читайте також: Податки, оформлення та помилки: як правильно визначити та оформити свій ФОП

У ДПС зауважують, що на період дії воєнного стану призов на військову службу – офіційна підстава для платників податків не сплачувати державі відрахування зі своїх доходів.

Якщо контролюючий орган вирішить, що у ФОПа відсутня можливість своєчасно виконувати свої податкові зобов'язання, підприємцю не загрожує жодна передбачена законом відповідальність,
– пояснили у Державній податковій службі.

Які документи та коли потрібно надати

Як пояснили у держструктурі, підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи. Для цього впродовж десяти днів після демобілізації, або ж після реабілітації, таким підприємцям потрібно надати за місцем податкової реєстрації наступні документи:

  • заяву самозайнятої особи;
  • копію військового квитка чи іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов на військову службу під час мобілізації.

Якщо ФОП після демобілізації перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява з копією відповідного документа подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації),
– йдеться у повідомленні.

Якщо ж ФОП не може надати заяву та відповідні документи чи їхні копії у визначені строки, тоді подати їх можна одночасно з набуттям можливості виконання податкових обов’язків.