Як визначається податкова соціальна пільга
Податкова соціальна пільга (ПСП) – це сума, яка зменшує оподатковуваний дохід працівника під час нарахування податку на доходи фізичних осіб, повідомляє 24 Канал, посилаючись на Liga Zakon.
Читайте також Зимова допомога Німеччини допоможе пережити зиму 2,6 мільйонам українців
Це знижує податкову базу для розрахунку ПДФО та, відповідно, суму самого податку.
Що важливо знати:
- ПСП застосовується лише до доходів у вигляді заробітної плати, у тому числі лікарняних, які прирівняні до заробітної плати.
- Пільга не поширюється на доходи, отримані за цивільно-правовими договорами або інші види доходів.
- ПСП не враховується при розрахунку військового збору.
Розмір податкової соціальної пільги у 2025 році
У 2025 році розмір податкової соціальної пільги складе 1 514 гривень, що дорівнює 50% від прожиткового мінімуму, встановленого законом на початок року.
Зауважте! Для певних категорій працівників передбачено підвищені ставки ПСП, які можуть складати 100%, 150% або навіть 200%.
Граничний дохід для застосування ПСП:
Податкова соціальна пільга застосовується лише до доходів, що не перевищують визначену межу. Граничний дохід розраховується шляхом множення прожиткового мінімуму на 1,4 та округлення до найближчих 10 гривень. У 2025 році ця межа становитиме 4 240 гривень:
- 3 028 гривень × 1,4 = 4 240 гривень.
Важливо! Через низький граничний дохід більшість працівників не зможуть скористатися ПСП, оскільки їхні зарплати зазвичай перевищують цей рівень. Наприклад, для зарплати від 8 000 гривень ПСП вже не застосовується.