Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен, зазначивши, що Китай офіційно визнають рушійною та вирішальною силою в допомозі Росії у війні проти України. Тому вводяться нові санкції та торговельні обмеження.
Цікаво Переговори про мир чи пекінська пастка: для чого Кулеба поїхав у Китай і якими будуть наслідки
Як Трамп може вплинути на Сі
Політтехнолог розповів, що одна з міжнародних організацій провела детальний аналіз співпраці Китаю та Росії: скільки та які мікрочипи Пекін поставляє у Москву, якими шляхами, як це відбувається, де країна-агресорка їх використовувала – у ракетах чи іншій техніці.
Дедалі більше таких доказів з'являється. Відповідно Китаю дедалі складніше балансувати. Розрахунки між Пекіном та російськими бізнесами збільшують у часі. Виникають негаразди з оплатою в юанях, у рублях – взагалі мовчу,
– зазначив Тизенгаузен.
На шальках терезів зараз не тільки торговельна вигода. Пекін і так заполонив російський ринок своїми товарами. Крім того, китайські бізнеси вибивають знижки з усіх росіян, які з ними торгують, і не лише з тих, хто під санкціями.
Дивіться також Мирний "план Джонсона – Трампа" і закінчення війни: на яких умовах і що з ним не так
Сі Цзіньпін почувається прекрасно, але водночас йому стає тривожно. Оскільки здійснюють певні заходи щодо тих, хто допомагає Росії обходити санкційні обмеження. Тож, у Китаю можуть виникнути серйозні проблеми у цьому аспекті.
Дональд Трамп, який потенційно може стати наступним президентом США, має непоганий досвід боротьби й торговельних обмежень. Якось він говорив Ірану: "Я залишу вас без грошей". Він може це зробити (щодо Китаю – 24 Канал). Він розуміє економічні больові точки. Його команда може попрацювати над цим,
– підкреслив Борис Тизенгаузен.