Аналітики зазначають, що на підступах до міста Збройні Сили змогли вибудувати значну оборону, яку загарбникам важко буде пробити. Водночас ворог не полишає своїх планів на окупацію цього міста.

Дивіться також Як і звідки Росія завдає ударів по Україні: карта та перелік ворожих аеродромів

Ситуація у напрямку Часового Яру

Як повідомляє ISW, згідно з наявними візуальними доказами, росіяни просунулися на 1,5 кілометра у напрямку Часового Яру. Міністерство оборони Росії 23 березня заявило про захоплення населеного пункту Іванівське, проте аналітики не отримали достатньо доказів, що підтверджували б цю заяву.

Інститут вивчення війни зазначає, що окупанти почали локалізовану наступальну операцію на Бахмутському напрямку ще у листопаді 2023 року. Її метою була окупація територій, які ЗСУ вдалося звільнити протягом наступальної компанії минулого року. Однак значних успіхів за цей час росіянам досягти не вдалося.

Збройні Сили створили значні укріплення у формі кільця в районі Часового Яру – росіяни щосили намагатимуться прорвати їх.

Зазначається, що російські війська планували перекинути додаткові сили в район Бахмута з авдіївського напрямку в середині лютого. Однак можливість використати тактичні вразливі місця на захід від Авдіївки спонукала окупантів підтримувати наступ саме на цьому напрямку. Водночас оточення Часового Яру зараз малоймовірне.

Російські тактичні успіхи на схід від Часів Яр не створюють умов для оточення чи оточення населеного пункту, і російським військам, ймовірно, доведеться досягти значних тактичних успіхів на південний схід і північний захід від Часового Яру, перш ніж розпочати оточення чи оточення населеного пункту,
– пишуть в ISW.

Ймовірно, росіяни спробують обрати тактику поступового охоплення, яку практикували раніше.

Яка ситуація на фронті

  • У Генштабі 25 березня розповіли, що лише за минулу добу відбулося 60 бойових зіткнень з противником. Найважча ситуація на Новопавлівському напрямку, де вдалося відбити 25 атак ворога. Також росіяни не полишають намагань просуватися на Авдіївському, Бахмутському та Лиманському напрямках.
  • Заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін розповів, що ЗСУ вдалось трохи збити наступальний потенціал армії Росії. Наприклад, на Авдіївському напрямку ворог вже не може давити й наступати всім широким фронтом, а вимушений локалізовано організовувати свої штурмові дії.
  • За словами Жоріна, наразі армія Росії налічує 3 основні категорії. Йдеться про мобілізованих, яких в окупантів є в найбільшій кількості, а також зеки та контрактники. Останніх у російському війську лишилося найменше. Росіяни мають змогу "в нуль" стерти підрозділ, після чого завести новий.