Про це заявив представник Європейського командування збройних сил США Денні Ернандес, повідомляє DW.

За його словами, в перший інцидент були залучені два тактичних фронтові бомбардувальники Су-24, в другій – один Су-24, в третій – великий протичовновий літак Іл-38.

Ернандес зазначив, що екіпаж американського корабля намагався вийти на зв'язок з російськими машинами, однак "не отримав відповіді".

Подібні інциденти викликають тривогу, оскільки вони можуть привести до неправильної оцінки ситуації або нещасного випадку,
– підкреслив представник командування.

Він додав, що маневри проводилися на високій швидкості і малій висоті, і з цієї причини можуть бути охарактеризовані як небезпечні та непрофесійні.

У одному з випадків Су-24 пролетів всього в радіусі 200 метрів від борту есмінця на висоті 90 метрів над поверхнею моря. За даними агентства, інциденти були зафіксовані 10 лютого.

У російському Міноборони небезпечне зближення літаків ВМС РФ з кораблем ВМС США спростували.

"Ніяких інцидентів 10 лютого, пов'язаних з прольотом російських військових літаків в Чорному морі поряд з есмінцем ВМС США Porter не було", – заявив офіційний представник відомства генерал-майор Ігор Конашенков.

За його словами, всі польоти російських літаків "відбуваються над нейтральними водами" і "відповідно до міжнародних правил і вимог безпеки".

Читайте також: ЗСУ випробовують український безпілотник "Лелека-100"