Про це 24 Каналу розповів експерт-міжнародник Богдан Ференс. Він припустив, що могло стати відправною точкою передачі Україні далекобійної зброї, про яку вона так довго говорила партнерам.
Не пропустіть Скандал із таємничою ракетою в Польщі: до чого тут Росія та X-55 – носій ядерної боєголовки
Колективне рішення
Ференц зауважив, що українські союзники координують дії між собою, якщо партнер надає Україні той чи інший вид озброєння, це не робиться без узгодження з іншими країнами. Отже, всі вони підтримали це рішення.
Підсилення наших позицій в контексті обороноздатності і можливості протидіяти російській агресії на далеких відстанях і знищувати цілі, що допомагають розривати ланцюги постачання для російських найманців – це той інструмент, який допомагає не на словах, а ділом деокуповувати наші території,
– додав спікер.
Аналітик зауважив, що підтримка українських союзників є сталою, але має дещо хвилеподібний рух. Тому Україна має робити все для того, щоб на усіх рівнях і подальшому на порядку денному в партнерів посідати топ місця.
Безумовно, ці країни першою чергою фокусуються на своїх внутрішньо політичних процесах, особливо в передвиборні періоди. Є ймовірність, що скоро у Великій Британії можуть пройти вибори та й загалом політична ситуація в країні хитка, зауважив Ференц.
"Нам варто це враховувати в комунікаційній стратегії та в тактичних стратегічних діях, які корелюються з безпосередньою ситуацію на фронті", – резюмував аналітик.
Ференс прокоментував рішення про передачу далекобійних ракет Storm Shadow: дивіться відео
Що відомо про далекобійні ракети від Британії
- Аналітики оцінюють ракети Storm Shadow як ефективніші за ATACMS. Storm Shadow можна адаптувати під радянський літак, натомість ATACMS лише під Himars. Бойова частина ракети складає 450 – 500 кілограмів, натомість у ATACMS 227 кілограмів.
- Льотчик-інструктор Роман Світан переконаний, що оптимальним варіантом застосування ракет Storm Shadow є використання тих МіГів, які Україна отримала від Польщі та Словаччини.
- Повідомляється, що передача стала можливою після домовленості з Україною, що вона не використовуватиме зброю західних партнерів на території Росії. Тому в певних випадках застосування озброєння вимагатиме узгодження із союзниками.