Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. За його словами, не було потрібно розпочинати війну, щоб Китай купував за приємною для себе ціною російські енергоресурси.

Дивіться також Через банкрутство Кремля: як Росія та Білорусь стали поживою для Китаю

Китай все враховує

Тизенгаузен зазначив, що Росія була контрольованим партнером Китаю і до війни.

Газогін "Сила Сибіру" китайці завантажували "під зав'язку", затарювали свої газосховища та зерносховища. А також китайські бізнесмени взяли в оренду багато російської землі,
– наголосив він.

На його думку, після війни відбулось порушення логістичних ланцюгів, перебудова європейських ринків, виникли санкційні обмеження тощо.

"В принципі за торгівлю з Росією можна отримати вторинні санкції. Китай враховує всі ці та інші моменти", – зауважив політтехнолог.

Чому Сі Цзіньпіну не вигідна тривала війна Росії в Україні: дивіться відео

Сі гарантовано 5 років правління

Він звернув увагу на те, що Сі Цзіньпін, якого знову переобрали главою КНР, з трохи вищої сходинки буде говорити з Джозефом Байденом.

"Сі гарантовано 5 років правління і він може мислити в межах цієї перспективи. У Байдена, на жаль, такого терміну правління немає. А Сі Цзіньпін бачив вже декількох американських президентів. І він може собі дозволити сказати: з цим не домовлюсь, домовлюсь з наступним", – підкреслив Борис Тизенгаузен.

Фактор Китаю у війні Росії проти України: важливе

  • Найближчим часом Сі Цзіньпін прилетить до Москви, щоб зустрітися з Владіміром Путіним. Голова Центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко вважає, що цей візит глави КНР – спроба утворити враження на Захід, що антизахідний альянс Китаю, Ірану, Росії, Північної Кореї і Білорусі, є не аморфним, а має стабільний порядок денний.
  • Андрій Піонтковський – російський публіцист і опозиційний політик зі США вважає, що Україна не потребує старань китайської влади для урегулювання українсько-російського питання. До того ж на Китай може активно в цьому плані вплинути США. За його словами, рішення про постачання китайського озброєння для Росії викличе агресію американського уряду.
  • Політтехнолог Михайло Шейтельман наголосив, що Україні, тим паче в період війни, треба хороші відносини з КНР. На його думку, нинішні переговори Сі Цзіньпіна і Володимира Зеленського, ймовірно, закладуть певний майбутній фундамент, проте вони не розв'яжуть проблему війни.