Про це 17 січня повідомили в Офісі генерального прокурора та Державному Бюро розслідувань.
До теми Янукович 7 березня сидів у Мінську, бо до цього часу окупанти хотіли захопити Київ, – Данілов
"Дозвіл на арешт експрезидента надали у кримінальному провадженні за обставинами, які він вчинив 18 – 20 лютого 2014 року. Янукович діяв у складі злочинної групи й незаконно перешкоджав проведенню зборів, перевищував службові повноваження. Він причетний до умисних вбивств, умисних тілесних ушкоджень, терористичного акту", – написали в Офісі генпрокурора.
Зазначили, що розслідування встановило – Янукович спільно з головою Служби безпеки, міністром внутрішніх справ, міністром оборони та низкою високопосадовців без законних підстав організував силовий розгін демонстрантів. Раніше для експрезидента обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою через узурпацію влади, Харківські угоди, дезертирство тощо.
Розглядатиме суд
У ДБР розповіли, що у справах Майдану заочно обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для 10 підозрюваних. За інформацією Офісу генпрокурора, досудове розслідування у кримінальному провадженні провели за спеціальною процедурою – in absentia. Мовиться про заочний розгляд справи, коли немає фізичної присутності підсудного чи відповідача.
Наразі сторони ознайомлюються з матеріалами провадження, – додали у відомстві.
Після завершення розгляду матеріалів обвинувальний акт скерують до суду.
Держзрадника готували до повернення
Янукович втік до Росії наприкінці лютого 2014 року. Він записував звернення до українців і заявляв, що є легітимним. Керівник головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що росіяни на початку повномасштабного вторгнення справді хотіли зробити Януковича президентом України.
"Найбезглуздіший, на мою думку, – це варіант повернення Януковича. Його насправді підготували до цього", – сказав Буданов.
Януковича позбавили всього майна: що відомо
- До грудня 2022 року Межигір'я та низка об'єктів нерухомості в Україні належали експрезиденту-втікачу Віктору Януковичу. Проте Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про конфіскацію майна.
- Відтак, за інформацією Центру протидії корупції, у власність держави перейшли паркомісця, квартири, готельно-ресторанний комплекс. Крім цього, конфіскували більше ніж пів тисячі культурних цінностей. Їхня вартість становить 18,7 мільйона євро.
- Також Янукович втратив 31 мільйон гривень та 84,9 тисячі доларів, які були на його банківських рахунках.