Якщо Аллеров внесе заставу, то повинен бути приходити до слідчого на першу вимогу, нікуди не виїжджати та не спілкуватися зі свідками у справі, повідомив кореспондент 24 каналу.
Читайте також: Затримання екс-глави Нацгвардії: хто такий Аллеров та у чому його підозрюють
Прокурори на засіданні суду заявляли, що, на їхню думку, Аллеров може переховуватися від слідства у справі. Тож просили обрати для нього запобіжний захід у вигляді 60 днів тримання під вартою або як альтернативу – 11 мільйонів гривень застави.
Прокурори також розповіли, що донька екс-командувача НГУ має подвійне громадянство і більшість часу проживає в Росії. Туди ж часто їздить дружина Аллерова. Тож у слідства виникає занепокоєння, що родичі екс-командувача НГУ багато часу перебувають у країні-агресорі.
Водночас адвокати Аллерова просили суд відпустити його під особисте зобов’язання або ж призначити мінімальний розмір застави. Аргументували це тим, що екс-командувач НГУ не може втекти до Росії, адже воював на Донбасі і в РФ йому загрожує арешт.
А ще захисники Аллерова підозру в незаконному заволодінні майном назвали службовою недбалістю. Мовляв, він неналежним чином проконтролював, як працюють його підлеглі.
Детективи НАБУ затримали Аллерова 14 травня після обшуків у приміщеннях "Укрбуду" та Нацгвардії. Окрім нього, затримали також гендиректора "Укрбуду" Олега Майбороду, та ще одну особу – її ім'я наразі не розголошують.
Всіх помістили до СІЗО та оголосили про підозри у привласненні, розтраті майна Нацгвардії в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб.
Що відомо про незаконне володіння майном Нацгвардії? У 2000 роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (згодом його перетворили на ГУ Нацгвардії) та компанія-забудовник домовились, що на території колишньої військової частини на Печерську (центр Києва) зведуть житловий комплекс. У ньому Нацгвардія мала отримати 50 квартир та 30 паркомісць.
У 2016-2017 сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць в обмін на 65 квартир у будинку, який та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро "Бориспільська").
Обмін не був вигідним для держави, оскільки вартість квартир в будинку на околиці Києва виявилась на понад 81 мільйон гривень меншою від вартості квартир, які мала отримати Нацгвардія.