Астрономи виявили в Сонячній системі 139 нових "планет"

Ілюстративне фото / sozcu

Класичне розуміння Сонячної системи неодноразово переглядалося. Наразі астрономи знають про існування восьми планет, та безлічі астероїдів. Тим часом є так званий пояс Койпера, який містить у собі безліч загадок. Саме там група дослідників виявила 139 нових небесних тіл.

Так звані транснептунові об'єкти знаходяться за Нептуном в поясі Койпера. Найбільш відомим з них вважається Плутон. Після тривалих спостережень вдалося виявити ще 139 космічних тіл, які занадто малі, щоб вважатися планетами, але разом з тим великі для комети або астероїда, повідомляє Physics Astronomy.

Цікаво Астрономи знову жаліються на супутники Ілона Маска – вони заблокують роботу наземних телескопів

Як було виявлено об'єкти

Вчені використовували дані міжнародної місії "Вивчення темної енергії" (DES), яка була відправлена ​​в космос в 2013 році. Проєкт був створений для дослідження галактик і наднових, але отримані відомості можна використовувати і для розуміння повної картини Сонячної системи.

Спочатку в руках у астрономів було сім мільярдів об'єктів, які за допомогою спеціального ПЗ були скорочені до двох мільйонів. З них астрономи відфільтрували 400 найбільших, які фіксувалися як мінімум протягом шести ночей. У підсумку перелік був звужений до 139 планет в поясі Койпера.

Очікується, що використання нового методу виявлення дозволить розширити знання вчених про Сонячну систему. Особливі надії покладаються на обсерваторію Рубіна, яка буде запущена в роботу в кінці 2021 року.


Обсерваторія LSST / Фото Rubin Observatory

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі