Речник німецького уряду Штеффен Зайберт заявив, що головною темою цієї розмови стала підготовка до проведення саміту "нормандської четвірки".
Важливо: Коли буде новий закон про особливий статус Донбасу: пояснення Разумкова
У Кремлі ж заявили, що телефонна розмова між лідерами країн відбулася з ініціативи німецької сторони. Росіяни кажуть, що Путін і Меркель обговорювали імплементацію формули Штайнмаєра в українське законодавство, а також розведення сил і засобів на узгоджених ділянках у населених пунктах Золотому і Петрівському.
До теми: Формула Штайнмаєра: чи реально провести чесні місцеві вибори
Що стосується можливого проведення чергового саміту "нормандської четвірки", на думку Росії, "він повинен бути ретельно підготовлений і увінчатися конкретними результатами".
Коли відбудеться зустріч у нормандському форматі?Зустріч у нормандському форматі уже переносили кілька разів. Зустріч лідерів України, Росії, Німеччини та Франції може відбутися лише після розведення сил на Донбасі. Розведення військ було заплановано на 7 жовтня, але бойовики його зірвали. В ОПУ заявили, що питання щодо розведення сил у Золотому на Луганщині українська влада наразі відклала.
Що передбачає формула Штайнмаєра?
- Фактично, формула Штайнмаєра передбачає порядок виконання пунктів, передбачених Мінськими угодами. Зокрема, формула передбачає здійснення політичних кроків разом з безпековими.
- Відповідно до неї, тимчасовий закон про особливий статус Донбасу починає діяти після того, як на окупованих територіях Сходу України пройдуть місцеві вибори.
- Ці вибори повинні відбутись в ОРДЛО лише за українським законодавством, а також після публікації звіту ОБСЄ, де зазначатиметься: вибори відбулись у відповідності до стандартів ОБСЄ та міжнародних стандартів демократичних виборів.
Українська влада бачить реалізацію цього плану так:
- Виведення російських військ та найманців з Донбасу.
- Місцеві вибори на окупованому Донбасі за українським законодавством.
- Запровадження тимчасового особливого статус Донбасу на період виборів.
- Якщо ОБСЄ визнає вибори вільними і демократичними, особливий статус закріплюється на постійній основі.