Останні роки С.Джобс страждав від раку підшлункової залози

Недугу у Джобса виявили у 2003-му. Попри важку хворобу ІТ-геній вирвав у смерті більше 7 років життя. Джобс пішов у кращий світ в оточенні сім'ї. До останнього залишаючись зі своїм дітищем, він і посаду гендиректора Apple, що вимагала постійної участі в діяльності компанії, залишив лише за півтора місяця до смерті.

Саме смерть, буддист за віросповіданням, Джобс вважав головною рушійною силою життя. Про свою боротьбу з недугою засновник Apple розповів у знаменитій промові перед випускниками Стенфордського університету у 2005 році.

"Ніхто не хоче вмирати. Навіть той, хто прагне на небеса, не хоче померти, щоб туди дістатися. Водночас, смерть для всіх нас - кінцева зупинка. Ніхто поки її не уникнув. Так воно і повинно бути, бо смерть - кращий винахід життя. Смерть - причина змін, що очищає старе, щоб торувати шлях новому... Не витрачайте відведений вам час на те, щоб жити чужим життям. Майте сміливість прислухатися до серця й інтуїції. Якимось чином вони знають, ким ви хочете стати. Все інше другорядне", - виступ у Стенфордському університеті, 2005 рік Стів Джобс.

Джобс розпочав власну справу в гаражі

Стів Джобс розпочав власну справу зі складання комп'ютерів в гаражі. За 3 десятки років він спромігся виростити корпорацію вартістю в 350 мільярдів доларів. При цьому Apple, одна з найбільш закритих компаній, рік за роком займає перше місце в списку найпопулярніших брендів. І в цьому вона схожа на свого творця.

"Це неначе світ втратив Джона Ленона. Я маю на увазі, що Стів був найвизначніший бізнес-мислителем. Він вмів придумувати, як зовсім по-новому робити речі. Не просто покращувати те, що ми вже мали, а виготовляти речі зовсім по-іншому", - розповідає співзасновник Аpple Стів Возняк.

Люди несли квіти та свічки до магазинів Apple

Звістка про смерть Стіва Джобса вразила мільйони людей по всьому світі. Співчуття з приводу його смерті висловили десятки світових лідерів, бізнесменів, знаменитостей і просто звичайних користувачів продуктів Apple. До магазинів та штаб-квартири компанії люди принесли квіти, свічки та яблука - логотип компанії.

"Незважаючи на те, що ми знали про хворобу Стіва, це стало несподіванкою для всіх. Це дуже сумно, і з точки зору бізнесу, і технологій, і особисто - ми всі втратили справжнього провидця", - каже користувач Apple.

"Дуже сумно, що він помер. Він був справжнім революціонером для всіх нас. Тому я прийшов сюди цього ранку, аби віддати йому шану", - розповів користувач Apple Ален Нгонго.

Світові лідери висловили співчуття керівництву Apple

Президент США Барак Обама назвав Джобса втіленням духу американської винахідливості.

"Стів був одним з найбільших американських винахідників - досить хоробрим для того, щоб мислити інакше, досить сміливим, щоб вірити в те, що він може змінити світ, і досить талановитим, щоб здійснити це. Зробивши комп'ютери персональними і уклавши Інтернет у наші кишені, він забезпечив доступність інформації кожному з нас і зумів справити інформаційну революцію так, щоб вона була зрозуміла на інтуїтивному рівні і приносила людям радість. Світ втратив провидця. І не може бути кращого доказу успіху Стіва, ніж той факт, що чимала частина світу дізналася про його смерть завдяки винайденим ним пристроям", - сказав президент США Барак Обама.

"Іnsanely great" - "Безумно великий". Саме цим улюбленим виразом засновника Apple попрощався з ним одвічний конкурент Джобса, засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс. Марк Цукерберг, засновник популярної соцмережі Facebook написав на своїй сторінці: Стів, спасибі, що був другом і наставником.

Спасибі, за те, що показав, як твої винаходи змогли змінити світ. Я буду сумувати за тобою".

Смерть Стіва Джобса стала головною темою в мережі мікроблогів Twitter.

Багато повідомлень в пам'ять про Джобса містили одне з головних гасел Apple - "Think Different" - "Думай інакше!".

У Голівуді готуються до екранізації книги про Джобса

Не залишилася осторонь сумної події і Голівуд. Представники кіноіндустрії оголосили, що готуються до екранізації біографії Стіва Джобса. За основу планують взяти книгу Уолтера "In iSteve: The Book of Jobs".

До неї увійшли 40 інтерв'ю із самим Джобсом і більше сотні - з його друзями, членами сім'ї, колегами і конкурентами. Після смерті Джобса кількість попередніх замовлень на книгу в інтернет-магазині Amazon зросла на 41 000%.