Про це у статті для сайту "24" пише експерт із міжнародних питань Борис Немировський. Так, аналітик називає заяви Трампа про ядерний потенціал Сполучених Штатів "творчим перебільшенням".
Читайте також: Навіщо КНДР терміново скликає своїх послів на засідання
Єдине, що Дональд Трамп офіційно здійнив в "ядерному" напрямку за період свого президентства – це попросив підготувати для нього огляд загального стану ядерного потенціалу США ("Nuclear Posture Review"), нагадує Немировський. Такий огляд створюють для кожного нового президента США. У випадку з Трампом – цей документ досі не закінчили, додає автор матеріалу.
США, за оцінкою Асоціації ООН з контролю за ядерними озброєннями, мають наразі приблизно майже 7 тисяч ядерних боєголовок, серед яких 4 тисячі є потенційно готовими для використання. Тим часом у Росії в розпоряджені також близько 7 тисяч боєголовок (третину з яких вона отримала від України за умовами Будапештського меморандуму, яким РФ і знехтувала, розв'язавши проти України "гібридну" війну та анексувавши Крим). Із них готові до запуску орієнтовно теж 4 тисячі,
– зауважує Немировський.
Протягом минулих років США і Росія значно зменшили свої ядерні арсенали. На початку 1990-х років та ж Америка мала більше, ніж 20 тисяч потенційно готових для застосування боєголовок, йдеться у статті.
Детальніше читайте у публікації: Ядерний "бісквіт" Трампа для КНДР, або Знищити не можна помилувати
Нагадаємо, що останнім часом конфлікт між Північною Кореєю та США різко загострився. Пхеньян погрожує завдати ракетного удару по США. У Вашингтоні теж готуються до війни. Зокрема, Пентагон повідомив, що готовий вдарити по 12 об'єктах КНДР.