Правління Трампа – повна протилежність стабільному, передбачуваному і спокійному лідерству, якого союзники Америки очікували від Вашингтона, пише у статті для Financial Times оглядач Гідеон Рахман.

Читайте також: Необдумана імпровізація, – аналітик про погрози Трампа Північній Кореї

Лише за останні декілька днів очільник Білого дому ледь не розпочав ядерну війну із Північною Кореєю, завуальовано погрожував військовими діями у Венесуелі і загравав з білими расистами у Шарлотсвіллі, нагадує автор матеріалу.

Найнебезпечнішими з цього списку є погрози Трампа на адресу Північної Кореї і заяви про можливість превентивного удару по КНДР під приводом захисту США від ядерних посягань режиму Кім Чен Ина. Навіть якщо висловлювання президента Америки були блефом, вони ставлять під сумнів довіру до Америки і різко підвищують ризик ескалації з боку північнокорейського лідера, йдеться у статті.

Рахман вказує і справу про контакти штабу Трампа із Росією, яка замикається навколо безпосереднього оточення президента. Ситуацію загострює і політичне насильство на вулицях Шарлоттсвілля, де білі расисти і націоналісти напали на антирасистів, а Трамп тим часом робив неоднозначні заяви зі свого гольф-клубу, підкреслює журналіст.

Зовнішні конфлікти стають все більше невіддільні від внутрішніх криз, в яких загрузла адміністрація Трампа. Складається враження, що президент США не встоїть перед спокусою скористатися міжнародним конфліктом для вирішення своїх проблем, і особливо аби відволікти увагу від розслідування щодо впливу Росії на вибори у США,
– робить висновок автор публікації.

Читайте також: Расисти та неонацисти – провісники потенційного краху США, – історик