Робін Райт, журналістка The New Yorker, зібрала думки та прогнози експертів щодо цього питання.

Читайте також: Вибух гніву: західні ЗМІ про причини та винуватців насильства у Шарлотсвіллі

Так, офіцер спецназу Сполучених Штатів та дипломат Кіт Майнс ще у березні цього року зазначав, що ймовірність громадянської війни у США в найближчі 10-15 років становить 60%. Прогнози інших аналітиків дуже відрізнялися: від 5% до 95%, а консенсус становив 35%. "І це було за п'ять місяців до подій у Шарлотсвіллі", – підкреслює авторка публікації.

Майнс перерахував і п'ять передумов імовірності громадянської війни в США: це "закорінена поляризація нації", "інформаційні потоки, які сприяють розділенню громадян", "ослаблення інститутів влади", "легітимізація насильства як модного способу вести дискурс або врегулювувати суперечки", "зняття політиками відповідальності із себе".

За проханням Райс, декілька істориків прокоментували припущення колишнього офіцера спецназу США. Оцінки науковців також були дуже полярними.

Джуді Гізберг із університету Вілланова вважає, що американці так і не сформували єдиний вектор розвитку США після Громадянської війни у XIX столітті, проте вона сумнівається у тому, що обставини, які призвели до конфлікту, повторяться, хоч Штати й досі дуже вразливі перед расизмом.

Читайте також: Учасники протестів у США вдалися до радикальних дій: з'явилось відео

Історик Девід Блайт із Єльського університету зауважує, що "проводити паралелі й аналогії завжди ризиковано", проте дослідник погоджується і тим, що "інститути влади в Америці ослаблені, а партії перебувають під загрозою розпаду", що і сталося у 1850-ті роки.

Білі націоналісти і неонацисти – "вісники", а не "архітектори" потенційного краху США,
– зазначив Грегорі Даунс, історик у Каліфорнійському університеті.

Ще одни експерт – Ерік Фонер із Колумбійського університету – також висловив сумнів у новому спалаху збройних заворушень у США.

"В американському суспільстві існують глибокі розломи щодо міжрасовості, ідеологічних питань та інших спірних моментів. Проте сумніваюся, що вони призведуть до громадянської війни. Потужні сили тяжіння протидіють тому, що ми бачимо сьогодні", – костатував Фонер.

Нагадаємо, в місті Шарлотсвілль, що в штаті Вірджинія, 11 серпня розпочалися демонстрації, в яких взяли участь ультраправі активісти та їхні противники. 12 серпня під час акцій протесту у натовп протестувальників на шаленій швидкості влетів автомобіль. Одна людина загинула, ще близько 30 зазнали поранень. Поліція встановила особу водія, який здійнив напад.