Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Sky News.
Дивіться також Настав час для "плану Б": як Трамп відреагує на вимоги Путіна щодо 30-денного перемир'я
Чи довіряє Рубіо Путіну
Чиновник обмежився загальними фразами. Мовляв, питання недоречне, а "зовнішня політика – це не про довіру, а про дії".
Врешті-решт, у подібних ситуаціях не можна просто говорити, що ви хочете миру, ви повинні робити мир, і це справедливо для обох сторін у будь-якому конфлікті,
– пояснив він.
Наприкінці лютого Трамп говорив, що довіряє Путіну. Але згодом США змінили свою риторику. До того ж Путін змусив Віткоффа чекати 8 годин, влаштувавши зустріч з Лукашенком.
Стосовно відмови Путіна негайно припинити вогонь Рубіо відповів максимально розмито: "Сьогодні ми в кращому місці, я сподіваюся, я вірю, у нас є підстави вірити, ніж тиждень тому, але у нас все ще довгий шлях попереду. Все може бути досить швидко, якщо всі об'єднаються, але я поки що не знаю, наскільки ми об'єднані. Це ми і збираємося з'ясувати".
Держсекретар згадав про поступки, на які повинні піти всі сторони.
"Це має бути частиною переговорів, але не буде корисно вступати в ці переговори з загальними заявами, які можуть дати привід тій чи іншій стороні не брати в них участі", – сказав Рубіо.
Ситуацію довкола України він назвав складною та заплутаною. Але бачить підстави для обережного оптимізму.
Між Віткоффом і Путіним є "позитивна взаємодія", тож, коли спецпредставник повернеться з Москви, американська сторона вивчить російську позицію більш уважно. А Трамп визначить подальші кроки США.