Це теракт, – батько Протасевича про затримання сина

24 травня 2021, 09:28
Читать новость на русском

Джерело:

"Радыё Свабода"

Напередодні в Мінську посадили літак, який прямував за маршрутом Афіни Вільнюс, та затримали журналіста Романа Протасевича. Сім'я чоловіка вважає, що арешт був спланованою операцією, до якої готувалися кілька тижнів.

Батько затриманого опозиціонера Дмитро Протасевич переконаний, що це була заздалегідь спланована операція, яку ретельно підготували, і, ймовірно, не лише спецслужби Білорусі.

Читайте також Затримання Протасевича в Мінську: як білоруські спецслужби змогли вистежити активіста

Затримання Протасевича – спланований теракт

Як колишній солдат скажу, що ця операція була продуманою, чітко готувалася не один день, а навіть тижні,
– зазначив батько журналіста.

За його словами, перехоплення літака, який летів з Афін до Вільнюса, було "терористичним актом".

"Теракт жахливий не тому, що він стався, а через його наслідки. І вони набагато гірше, ніж сам теракт", – наголосив Дмитро Протасевич. Він додав, що сім'я затриманого переживає за нього, однак не знає, де журналіст.

Білорусь діє у стилі СРСР

Через страх політичного переслідування родина Протасевичів виїхала з Білорусі 8 місяців тому. Батько затриманого журналіста розповів, що його син перебував на відпочинку і 23 травня мав прилетіти додому.

Він вважає, що дії білоруської влади віддзеркалюють "стандарти минулого століття, коли ще існував Радянський Союз".

"Влада боїться незалежних журналістів, свободи слова, боїться, що якісь її дії стануть відомі світовій громадськості. Вони думають: якщо ви заткнете журналістів, посадите всіх в тюрму, візьмете під контроль всі ЗМІ, ви зможете спокійно займатися темними справами, плюючи на громадську думку", – продовжив чоловік.

Зверніть увагу "Мене чекає смертна кара": ЗМІ розповіли про слова Протасевича перед затриманням

Заклики до заборони польотів над Білоруссю

Дмитро Протасевич прокоментував заклик низки держав до заборони польотів над Білоруссю. Це, на його думку, "відчутно позначиться на "Белавіа", однак санкції повинні стосуватися не лише авіасполучення".

Насамперед, вважає батько журналіста, слід ввести обмеження щодо фінансових потоків сім'ї Лукашенка і чиновників. 

Затримання Протасевича: коротко

  • В аеропорту "Мінськ" 23 травня приземлився літак компанії Ryanair, який виконував рейс "Афіни – Вільнюс". На його борту нібито була вибухівка.
  • У Мінську літак перевірили, однак вибухівки не знайшли. Водночас пасажирів відправили на повторний огляд. Серед них був журналіст та засновник телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який до цього інциденту повідомив, що в Афінах за ним стежили.
  • У Міноборони Білорусі заявили, що екіпаж літака сам попросив про посадку у Мінську. Його політ супроводжував винищувач. Однак Ryanair стверджує, що Білорусь повідомила екіпаж про потенційну загрозу на борту. Крім того, ЗМІ пишуть, що наказ про посадку літака віддав особисто Олександр Лукашенко.
  • Після 8-годинного перебування у Мінську літак вилетів у Вільнюс. Однак на його борту вже не було 6 пасажирів. Зокрема, Романа Протасевича і його дівчини, яких затримали.
  • Світова спільнота вже відреагувала на зухвале затримання літака та пасажирів і вимагає звільнити затриманих, а також зупинити польоти над Білоруссю.