Росіянам характерна цікава психологічна поведінка, яку ми бачимо, коли вони втрачають кораблі. Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен, зауваживши, що мовиться про надмірну та дуже болісну реакцію.
До теми "Цезар Куніков" загинув удруге: що відомо про знищений біля Алупки десантний корабель Росії
Чому для Росії настільки важливі її кораблі
Саме Чорноморський флот має для окупантів дуже важливе, практично сакральне значення. Можна помітити, що, наприклад, коли вони втратили зенітно-ракетну систему С-400, яка може коштувати мільярд доларів, то реагували не так болісно. А навіть один невеликий корабель є для противника надзвичайно цінним.
Все через те, що Росія роками культивувала та "накачувала" історію нібито потужного й непереможного Чорноморського флоту,
– зауважив політтехнолог.
Він пригадав, наскільки сильно країна-агресорка пишається історією свого флоту. Там називають кораблі на честь адміралів, вчать їх з підручників, зводять пам'ятники затопленим суднам, відкривають музеї – все це перетворилося на справжній культ.
Для них це великий світ, велика сім'я з різними назвами, тому коли топлять якийсь корабель, то для них це не просто корабель, а корабель з ім'ям. Їм здається, ніби з сім'ї забрали дитину, втопили десь. Такий вже сильний зв'язок,
– сказав Борис Тизенгаузен.
Тож така сакралізація Чорноморського флоту й сприяє тому, що окупанти справді плачуть, коли їхній черговий корабель знищують Збройні Сили України.
На дно пішов ВДК "Цезар Куніков": головне
- Корабель затопили 14 лютого, коли він перебував у територіальних водах України на траверзі Алупки. Це вдалося зробити за допомогою ударних дронів. Екіпаж такого судна складає 90 людей, наразі не відомо, чи комусь з окупантів вдалося вціліти. Корабель був завантажений і прямував з Новоросійська до Севастополя.
- У ГУР повідомили, що під час атаки корабель міг перевозити боєкомплект, зокрема, ракетне озброєння. На оприлюднених кадрах видно, що відбулася детонація і швидке затоплення. В таких умовах, ймовірно, більшість екіпажу загинула.
- Ворог не може проводити десантні операції у Чорному морі. Причина не тільки у затопленні корабля, але й в тому, що узбережжя прикривають ракетники ВМС, які мають на озброєнні потужні засоби. На початку війни Росія мала 13 ВДК, але з них залишилося тільки 5, чотири – знищені, ще чотири – в ремонті.