Відтак Латвія не збирається за прикладом Естонії підіймати "територіальне питання", розповів Рінкевічс. Про це повідомляє видання Sputnik.
До слова: Латвія готова допомогти Білорусі з пошуком альтернативи російській нафті
Наш Сейм ратифікував договір про кордон, ми закінчили і всі технічні роботи з демаркації кордону. Тобто обмінялися офіційними нотами про визнання кордону не тільки юридично, але і технічно,
– пояснив латвійський міністр.
Він заявив, що у такий умовах не бачить нових можливостей до відновлення діалогу на цю тему – як зовнішньополітично, так і всередині країни.
На чому можуть ґрунтуватися латвійські претензії на Питалівський район?До 1945 року він називався Абренським повітом та входив до складу Латвійської республіки та Латвійської радянської республіки.
Регіон історично є латвійською територією, де, згідно з переписом населення 1935 року, 55% населення були латишами, ще майже 42% росіянами, решта – білоруси, поляки та євреї.
У 2007 році Латвія остаточно відмовилася від своїх претензій на Питалівський район, що дозволило державі підписати з Росією договір про кордон та вступити до ЄС і НАТО.
Що про свої території у складі Росії каже сусідня з Латвією Естонія
Спікер естонського парламенту Хенн Пиллуаас звинуватив Росію в анексії понад 5% території держави. За його словами, це нічим не відрізняється від окупації росіянами Криму.
Невизнання Тартуського мирного договору, фактично, означає невизнання Естонської Республіки. Це свідоцтво про народження нашої країни та одна з найважливіших основ нашої державності,
– пояснив спікер естонського парламенту.
Тартуський договір був фактичним мирним актом у визвольній війні Естонської Республіки у 1920 році. За ним РРСР визнавала Естонію у її кордонах, які включали частину нинішньої Ленінградської області Росії (Принамор'є).
Цікаво: Естонія відмовилася ратифікувати договір про кордон з Росією: що це означає
Пізніше, у 1940 році, Естонія увійшла до складу Радянського Союзу, а ця територія стала частиною Російської Радянської Республіки. Росія неодноразово заявляла, що саме з цього моменту Тартуський договір втратив чинність.