Попрощатися із загиблим героєм прийшли сотні людей: його рідні, друзі, побратими, односельці. Труну з тілом воїна товариші по службі несли на руках усі 4 кілометри до кладовища. Також процесія зробила зупинку біля школи, у якій навчався Максим. Про це повідомляє місцеве видання "Коло.News".

Радимо ознайомитись: Прикривав побратимів: з'явилися деталі бою під Золотим, в якому загинув Максим Хітайлов

Максим був гарною людиною. Людиною, яка, незважаючи на свій вік, зробила чоловічий вчинок – пішла захищати рідну країну. Характеризувати його можна з усіх боків як сміливого хлопця, борця. Він, залишаючись один, прикривав відхід поранених побратимів, але ворожа куля снайпера обірвала його життя,
– розповів про полеглого героя старший лейтенант Роман Усенов, заступник командира мотопіхотного батальйону 72 ОМБр.

Загиблий Максим Хітайлов народився 7 жовтня 1997 року в селі Велика Знам'янка Запорізької області, але виріс і жив у селі Вирішальне на Полтавщині. Після школи хлопець пішов учитися в Миргород, а потім – у Полтаву.

За словами директора Миргородського художньо-промислового коледжу імені М. В. Гоголя Національного університету імені Юрія Кондратюка Олександр Дубина, Максим Хітайлов захоплювався науково-дослідницькою роботою, музикою, художньою літературою, спортом.

Зі свого боку заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Едуард Бородай розповів про деталі героїчної загибелі хлопця. За його словами, воїн був на позиції, яку противник накрив щільним вогнем. Максим відкрив у відповідь вогонь із кулемета, але у нього влучив ворожий снайпер. Куля влучила в голову.

У Максима залишилися мама і брат. Сім'я згадує про нього, як про господаря, який дуже допомагав рідним, розбудовував будинок.


Похорон Максима Хітайлова на Полтавщині / Фото kolo.news

Відзначимо, що вчора, 21 лютого, з загиблим бійцем попрощались у Полтаві. На межі Полтавської області авто зустріли десятки машин, які супроводжували тіло вбитого захисника до облцентру.

До теми: Під Золотим загинув Максим Хітайлов: що про нього відомо

Тіло бійця Максима Хітайлова зустріли на Полтавщині: відео

Надвечір десятки машин з прапорами приїхали і зупинилися на площі перед Полтавською ОДА. Там зібралися сотні людей, аби попрощатися з загиблим військовим. Вони на колінах зустріли тіло свого земляка.


Прощання з вбитим на Донбасі Максимом Хітайловим на Донбасі

Заступник командира мотопіхотного батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, старший лейтенант Роман Усенов на церемонії прощання наголосив, що Максим був мужнім воїном.

Максим був гарною людиною. Людиною, яка не зважаючи на свій вік, зробила чоловічий вчинок – пішла захищати рідну країну. Характеризувати його можна з усіх сторін як сміливого хлопця, борця. Він, залишаючись один прикривав відхід поранених побратимів, але ворожа куля снайпера обірвала його життя. Низький уклін батькам, які його виростили. Співчуття від мене і усього нашого батальйону. Спи спокійно. Слава Україні!,
– наголосив Усенов.

У Полтаві попрощалися з загиблим на Донбасі захисником Максимом Хітайловим

Прощання з Максимом Хітайловим у Полтаві: відео

Як загинув Максим Хітайлов: нові деталі

Український воїн Максим Хітайлов загинув унаслідок атаки бойовиків під Золотим. Він у цей час перебував у сірій зоні на спостережному пункті. Коли окупанти завдали удару, Максим тут залишився, аби інші військові змогли забрати поранених і травмованих.

У пресслужбі Об’єднаних сил повідомили, що Максим Хітайлов був гранатометником. Хлопець загинув, прикриваючи побратимів на тимчасовому спостережному посту. Розташований він перед переднім краєм опорного пункту.

У штабі додають, що під час підготовки атаки та спроби прориву бойовики завдали ударів по цьому спостережному посту.

Одночасно із завданням ураження та під його прикриттям, штурмові групи окупантів висунулись до спостережного посту у "сіру зону". З наших воїнів троє отримали поранення, ще двоє отнримали контузію. Щоб дати можливість врятувати поранених і травмованих вояків, гранатометник Хітайлов залишився біля зруйнованого спостережного посту та стримував наземну атаку штурмових груп противника.

В результаті двоє українських військових витягнули потерпілих і передали їх для евакуації. Хітайлов же загинув у бою, а його тіло залишилося у міжпозиційному просторі на посту. Після цього бойовики запросили режим тиші, аби забрати своїх поранених і вбитих з сірої зони.

Що відомо про бій під Золотим

  • Наймасштабніший бій на фронті з 2018 року. Проросійські бойовики почали атаку проти підрозділів Об’єднаних сил о 5 годині ранку 18 лютого. Вони 56 разів обстріляли позиції ЗСУ поблизу населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське, Хутір Вільний. Бій тривав понад 5 годин – до 10:30.
  • Російські найманці намагалися прорватися через лінію зіткнення, проте українські військові гідно втримали наші позиції.
  • На жаль, під час бою Україна зазнала важких втрат: 1 військовий загинув, 3 отримали поранення, ще 2 – контузію.
  • Не обійшлося без жертв і у лавах окупантів: 4 загиблих, 6 поранених.
  • Президент Володимир Зеленський наголосив, що ця атака під Золотим є цинічною провокацією з боку окупантів у п’яту річницю Дебальцівської трагедії. Бій на передовій – це спроба зірвати мирний процес на Донбасі.