Загалом у Кремлі підтримують скандальну ініціативу про проведення телемосту між російським пропагандистським телеканалом "Росія 24" і українським Newsone, про це заявив прес-секретар президента Росії Володимира Путіна, пише ТАСС.

Реакція президента: Зеленський емоційно прокоментував телеміст з Росією: відео

Що і чому запропонував Володимир Зеленський?

Через цей анонс Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення, у якому розкритикував телеміст "Надо поговорить". Наприкінці відео український президент звернувся до Путіна.

Він зауважив, що розмова з президентом Росії-агресора має відбутися, але у Мінську і за участю світових лідерів – президента США Дональда Трампа, прем'єр-міністра Британії Тереза Мей, канцлерки Німеччини Ангела Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона.

Із відповіддю на таку пропозицію у Кремлі не забарилися.

Я поки не готовий відповідати, це абсолютно новий формат. Потрібно зрозуміти, чи є перспективи у такої зустрічі, потрібно зрозуміти, що це за новий формат пропонується,
– сказав Пєсков.

При цьому він додав, що це "безумовно розглянуть", однак наразі він не може дати якоїсь реакції.

"Справа в тому, що США не є учасниками Нормандського процесу. І як бути з мінськом домовленостями, під якими стоять підписи учасників нормандського процесу, але не стоять підписи ніяких представників США", – додав прес-секретар Путіна.

Водночас із проведення такого телемосту там радіють. Пєсков каже, що "спілкування двох народів ніхто не скасовував".

Попри усю політико-дипломатичну турбулентність між двома країнами, власне, спілкування народів двох країн ніхто не відміняв, це спілкування і прямо, і опосередковано триває,
– заявив він.

Володимир Зеленський прокоментував скандальний телеміст і звернувся до Путіна: дивіться відео

Що це за "Надо поговорить"?

Український телеканал NewsOne, що належить соратнику Віктора Медведчука Тарасові Козаку, та російський прокремлівський телеканал "Росія 24" проведуть спільний так званий телеміст "Надо поговорить". Він відбудеться 12 липня, а анонсував його російський ведучий і відомий антиукраїнський пропагандист Дмитро Кисельов.

У Нацраді з питань телебачення і радіомовлення пояснюють, що зможуть відреагувати лише на факт проведення такого телемосту. Діяти наперед і будь-як запитувати у телеканалу інформацію про запланований ефір Нацрада не має права. У РНБО просять не панікувати – а "реагувати впенвнено і без паніки". Водночас Служба безпеки скликає позачергове засідання РНБО.

Проросійський політик та член партії "Опозиційна платформа – "За життя" Віктор Медвечук де-юре не володіє жодним медіахолдингом. Проте де-факто під його контролем перебувають вже три інформаційні телеканали. Йдеться про NewsOne, "112 Україна" і ZIK. Ними за документами володіє народний депутат VIII-ого скликання Верховної Ради від фракції "Опозиційного боку" та права рука Медведчука Тарас Козак.