Для встановлення кнопки апарату парламенту доручили вирішити технічні питання, повідомив в ефірі "5 каналу" спікер Ради Андрій Парубій. Переобладнання повинні б завершити до початку роботи новообраного парламенту.
Якими були досягнення і провали Верховної Ради 8-го скликання
Я сподіваюся, що апарат знайде всі необхідні механізми в той період, коли не буде сесії – між 11 липня і першим засіданням (Ради) нового скликання,
– сказав Парубій.
Новообрана Верховна Рада розпочне свою роботу вже у серпні 2019 року, вважає керівник передвиборчого штабу партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко. На його думку, непогано було б перше засідання "прив'язати до Дня Незалежності". При цьому в партії не планують чекати крайнього передбаченого законом терміну (9 вересня), коли мав би вперше засідати новий парламент.
Історія створення сенсорної кнопки
Ідея створити сенсорну кнопку для персонального голосування в Раді – далеко не нова. Напевне, вперше про неї заговорили ще в 2011 році. Тодішній голова парламенту Володимир Литвин обіцяв підписати для цього необхідну постанову, але потім здав назад. Сказав, що модернізована система “Рада” має вводитись в експлуатацію рішенням парламенту. І, мовляв, юристи довели, що сам Литвин підписати відповідне розпорядження не має права.
Вдруге про сенсорну кнопку заговорили у 2014 році. Тодішній голова парламенту Олександр Турчинов запевняв, що в парламенті розглядають проект введення в систему “Рада” сенсорної кнопки. Але й тоді нововведення не відбулося.
Читайте також: Зеленський прокоментував петицію про скорочення кількості нардепів
Втретє про сенсорну кнопку для голосування згадали у 2015 році. Тодішній голова Верховної Ради Володимир Гройсман обіцяв у найближчі дні створити робочу групу, яка вдосконалить роботу парламенту та встановить сенсорні кнопки в системі "Рада". Але цього досі не сталося.
На сьогодні про необхідність створити сенсорну кнопку для голосування жваво заявляють у партії "Голос".