Відповідну заяву опублікували на сайті МЗС РФ.
Читайте також: "Усі розпізнали авантюру": дипломат розповів про провал ракетної резолюції РФ в ООН
24 канал писав, що у п’ятницю, 21 грудня, Росії не вдалося зібрати простої більшості голосів Генасамблеї ООН для ухвалення свого проекту резолюції щодо збереження Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Представники США та ЄС заявили, що збереженню договору ця резолюція ніяк не сприяє.
У російському відомстві вважають, що таке рішення Генасамблеї ООН завдало удару по "міжнародній безпеці та стабільності".
Тепер, з розвалом ДРСМД, в гонку озброєнь, а то і в пряму конфронтацію можуть вступити відразу кілька регіонів світу. Своїм потуранням або бездумним угодовством ці країни де-факто благословили Вашингтон на руйнування договору,
– мовиться у заяві.
При цьому в МЗС Росії наголошують – результатами голосування розчаровані. Там кажуть, що запропонованій резолюції не вистачило "всього декількох голосів". До слова, за документ проголосували 43 країни, проти – 46, ще 78 утрималися.
Натомість видання ТАСС пише, що постійний представник Росії в ООН Василь Небензя звинуватив США у тиску. За його словами, "американська сторона розсилала країнам-членам НАТО листи". У них нібито представники США просили голосувати проти російської резолюції.
Американська сторона дуже хвилювалася з приводу результатів голосування. Напередодні постпред (США при ООН – 24 Канал) Хейлі розіслала по всім країнам-членам, включаючи і нас, лист із закликом голосувати проти російської резолюції,
– сказав він.
Російський дипломат додав, що, до всього, "США просили про дві третини голосів членів ООН, оскільки "це питання має особливу важливість".
Нагадаємо, що 4 грудня держсекретар США Майк Помпео заявив, що його країна вийде з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання.
Ще раніше, у жовтні, президент США Дональд Трамп оголосив про вихід його держави з Договору про ліквідацію РСМД через порушення Росією умов договору.
У Росії на можливе розірвання договору реагують звинуваченнями та все новими й новими закидами у бік США. Зокрема, нещодавно Володимир Путін наголосив, що в разі скасування домовленостей Росії вдасться "гарантувати собі безпеку", а "людству має вистачити здорового глузду", аби не розвивати конфлікт.
Що передбачає Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності?ДРСМД було підписано Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту. Договір передбачає, що США та Росія відмовляються від виробництва, використання та зберігання балістичних ракет наземного базування середньої (від 1 тисячі до 5,5 тисяч кілометрів) і малої (від 500 до 1 тисячі кілометрів) дальності.