Такою думкою із 24 Каналом поділився керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він вважає, що ураження аеродромів у Бердянську та Луганську змусять Росію переглянути свій спосіб застосування армійської авіації.
Дивіться також Зеленський підтвердив, що Україна вперше використала ATACMS
Про що свідчить ураження російських гелікоптерів
Важливо пам'ятати, що ворог практично щодня застосовує свою армійську авіацію на лінії фронту. Найчастіше – МІ-24 та Ка-52, які становлять для Збройних Сил суттєві ризики. Це пов'язано зі специфічною тактикою застосування цієї зброї
"Саме на аеродромі під Бердянськом базувалось багато армійської авіації ворога (що здійснювала вильоти до лінії зіткнення на Півдні – 24 Канал). Враховуючи, що вильоти цих гелікоптерів відбувалися ледь не щодня, окупанти завжди мусили тримати боєкомплект поруч", – наголосив Мусієнко.
Саме склад із ракетами для гелікоптерів вразили Сили оборони, адже на відео, опублікованому після атаки, видно масштабну детонацію. А це є свідченням успішної атаки України.
Якими будуть наслідки ураження аеродромів
Найімовірніше, подібні удари Сил оборони по об'єктам в тилу противника проводитимуть і надалі. І тепер ворог, розуміючи, що Україна має для таких атак відповідне озброєння, буде змушений переглядати свою тактику.
"Зброя, яку застосувала Україна – це не дрон, який уражає лише одну ціль. Вона може одночасно знищувати до 10 гелікоптерів, завдаючи армійський авіації ворога суттєвих втрат. Через це Росія буде змушена шукати інші летовища і передислоковувати туди свої гелікоптери", – припустив військовий оглядач.
Олександр Мусієнко про вдалі удари по аеродромах: дивіться відео
Своєю чергою, це збільшить навантаження на російських пілотів та власне гелікоптери, адже вони будуть змушені роботи довші вильоти, аніж зараз. Фактично, маючи зброю багатокілометрового радіусу ураження в достатній кількості, Україна може змусити мінімізувати кількість армійської авіації, що базуватиметься на окупованих територіях.
Як Україна била по аеродромах, контрольованих Росією
- Одним із перших успішних прикладів протидії армійській авіації агресора стали удари української артилерії по Чорнобаївці. Завдяки незґрабності окупантських командувачів, ЗСУ в перший місяць війни змогли уразити на Херсонщині десятки гвинтокрилів.
- Ще однією успішною операцією Сил оборони стало знищенні російської техніки на аеродромі в Новофедорівці біля міста Саки. Тоді Росія втратила до 10 винищувачів, що знаходились в на летовищі.
- Продовженням цієї історії стало й знищення російської стратегічної авіації в серпні 2023 року. Тоді українські дрони зуміли показати свою маневровість й знищити щонайменше 2 бомбардувальники, а також – 4 транспортні літаки ІЛ-76.