Причини затримок у збільшення покриття ППО, ймовірно, полягають у традиційних звітах для Кремля, які містять інформацію про "успішне збиття всіх цілей". Однак після того, як на ворожих НПЗ регулярно виникають пожежі, у Москві вирішили залучити так звану росгвардію та зенітні ракетно-гарматні комплекси "Панцирь".

Дивіться також Україна виграла час: чому країни Європи повертають призов до армії, зокрема жінок

Строки побудови захисту

Як зазначають у Defence Express строки реалізації покриття російських НПЗ можна порівняти з атаками на Москву влітку 2023 року. Методичні атаки тривали до кінця серпня, А вже на початку вересня росіяни відзвітували, що створюють навколо Москви нові райони ППО, споруджуючи навіть аналоги Flakturm часів Третього рейху – вежі, на які встановлювали "Панцирі".

Тобто приклад з Москвою, демонструє, що час реакції у місяць – доволі реалістичний термін для Кремля на вирішення комплексу заходів, що передбачає виділення відповідних підрозділів, які необхідно зняти з інших напрямів та розмістити у новому польовому районі,
– пишуть у виданні.

Однак для захисту російської столиці використовувалися "арктичні" підрозділи. Тобто влітку 2023 року росіяни вже не мали зайвих засобів ППО, тому вони були вимушені знімати їх з інших напрямків.

Якщо ж у ворога взагалі не буде "Панцирів", то окупанти можуть використати для захисту НПЗ звичайні ЗУ-23-2 та великокаліберні кулемети. Однак їх ефективність буде значно меншою. Окрім цього, дальність українських дронів сягає до 1000 кілометрів, що означає можливість широкої географії ударів, а перемикання з одних об'єктів на інші. Тобто, коли ворог витратить ресурси на прикриття НПЗ, ЗСУ можуть спрямувати удари по інших важливих об'єктах Росії.

Удари по російським НПЗ

  • У ніч на 17 березня українські дрони уразили нафтопереробний завод у Слов'янську-на-Кубані. Цю операцію здійснила СБУ у співпраці з ССО та Силами безпілотних систем ЗСУ. Велику пожежу зафіксували в районі атмосферних колон – вони й були основною ціллю.
  • Вночі проти 15 березня безпілотники атакували нафтохімічне підприємство "Перший Завод" у Калузькій області Росії. За атакою стоїть Головне управління розвідки Міноборони. На заводі спалахнула пожежа.
  • Трохи раніше – 13 березня, вибухи пролунали на території 3 нафтопереробних заводів у Росії. Тоді вдалося вразити підприємства, що входять до ТОП 5 найбільших заводів у Росії. Атаковано НПЗ у Рязані, у Кстово, що у Нижньогородській області та Кірішах (Ленінградська область).