Політтехнолог Борис Тизенгаузен зазначив 24 Каналу, що безпілотники атакують на максимальній відстані – близько 1000 кілометрів. Він додав, що прилітає не по резервуарах, а по великій установці.

Дивіться також CNN з'ясували, як Україна добивається зниження економічного потенціалу Росії

"Це називається – установка первинної перегонки. Як правило, по ній ціляться. В принципі, без цієї установки неможливо переробляти нафту. Ні бензин, ні гас, ні дизель, ні олії уже не можна виробляти", – сказав Тизенгаузен.

Для ворога стає серйозною проблемою, коли ця установка, яка дорого коштує, виходить з ладу. Майже усе це західне обладнання закупалося у досанкційний період. Росіяни можуть це відремонтувати, але це буде дуже довго. А якщо пошкоджені унікальні деталі, то тоді доведеться замовляти їх в обхід санкцій.

Росія не може захистити НПЗ

Тобто виходить так, що окупанти не можуть захистити власні нафтопереробні заводи. Ворог має приблизно 40 – 45 НПЗ. Усі вони розташовані переважно у європейській частині Росії. Туди дістають українські БпЛА. Політтехнолог припускає, що Україна запускає десятки дронів за один раз – 50 – 70 безпілотників. Так одразу вражають кілька об'єктів.

Судячи з кількості, ми зараз дуже детально прораховуємо на які види дронів як реагують російські ППО. Бачимо, що багато з них просто недосяжні, непомітні,
– переконаний Борис Тизенгаузен.

Росіяни повністю закрили на пів року експорт бензину. Однак ціни на паливо зросли не через зменшення можливостей промисловості, а через чутки про те, що можуть зупинитися НПЗ.

"Якщо дізнаються, що ще й невідновлюване довгий час обладнання пошкоджено – все. Тобто внутрішні квоти, обмеження – це все буде, обов'язково", – сказав політтехнолог.

Українські дрони атакують російські НПЗ

  • У ніч на 16 березня БпЛА СБУ вдарили по трьох нафтопереробних заводах "Роснєфті" у Самарській області Росії. За даними джерел 24 Каналу, йдеться про Сизранський, Куйбишевський та Новокуйбишевський НПЗ.
  • Також джерела 24 Каналу у Силах оборони України підтвердили, що за атакою на нафтохімічне підприємство у Калузькій області стоїть ГУР МО. Атака відбулася вночі 15 березня. Окупанти використовували цей об'єкт для забезпечення російської армії.
  • Вразили українські дрони три російські нафтозаводи й 13 березня. Тоді дрони відпрацювали по НПЗ у Ленінградській, Рязанській та Нижньогородській областях. До слова, ці підприємства входять у ТОП 5 найбільших заводів у країні-агресорці.
  • Вночі 12 березня гучно було у Нижньогородській області Росії. Вибухи пролунали на НПЗ "Лукойл". Атаку організували українські розвідники. На заводі зупинили щонайменше половину виробництва.