Очільник Кремля провів зустріч із канцлеркою Німеччини у межах G20 в Японії, а про резульати повідомив на підсумковій прес-конференції, повідомляє DW.
Важливо: Українські моряки – предмет торгу Росії: підсумки саміту G20
Так, лідер країни-агресора заявив, що "вони домовились про використання цього формату і надал".
Згоден з канцлеркою, що ми мусимо використовувати всі інструменти, а там їх не так вже й багато, один з чинних – нормандський формат,
– сказав він.
Путін також заявив, що готовий до проведення нормандського саміту.
"Питання тільки коли, необхідно узгодити терміни, в якій послідовності проводитимемо консультації – удвох, утрьох, учотирьох", – пояснив Путін.
Що таке нормандський формат?Це перемовини щодо врегулювання ситуації на Донбасі, які проходять у чотиристоронньому форматі – за участю Німеччини, Франції, Росії, України. Перша зустріч глав держав та урядів відбулася 6 червня 2014 року в містечку Бенувіль у Нормандії, звідси й назва. Відтоді у нормандському форматі відбулася низка телефонних розмов і зустрічей на вищому рівні, а також контактів МЗС.
З ким ще Путін говорив про Україну на G20?
З Трампом. Президент США піднімав тему полонених українських моряків під час зустрічі з Володимиром Путіним на полях саміту G20 в Осаці. Згодом Путін заявив, що "рішення поки немає".
Окрім того, лідер Франції Еммануель Макрон заявив про намір найближчим часом особисто зустрітися з Володимиром Путіним для обговорення ситуації в Україні і відновлення зустрічей у "нормандському форматі" на рівні глав держав і урядів.
Путін також зустрівся з прем'єр-міністром Британії Терезою Мей. Загалом вона назвала дії Росії на міжнародній арені назвала безвідповідальними і дестабілізуючими. Щодо ситуації в Україні – Тереза Мей заявила, що для досягнення будь-якого прогресу слід припинити конфлікт і звільнити полонених українських моряків.
Що таке G20?Це форум, на який з'їжджаються представники найбільших економічно розвинених країн світу та Європейського Союзу. Саміти Великої двадцятки були започатковані для вирішення проблем світової кризи у 1999 році. Сьогодні G20 організовується для взаємної співпраці і консультацій з міжнародних фінансово-економічних питань.