Про це в ефірі 24 каналу повідомив економіст Максим Нефьодов. Він пояснив, як саме Росія розплачуватиметься з Україною.

До теми Росії за все доведеться заплатити й не лише грошима, – Кулеба

"Зараз Україна готується до 3 рівнів юридичної війни проти російського агресора", – заявив Нефьодов.

Відшкодування матеріальних втрат

За його словами, перший рівень – це відшкодування матеріальних втрат. Зокрема руйнування окупантами приватної власності індивідуальних громадян й бізнесу та державного й комунального майна.

Він додав, що зараз над цим працює Київська школа економіки в рамках проєкту "Росія заплатить". Туди кожен може надати інформацію про його зруйноване окупантами майно.

Гаазький суд

Як зазначив Нефьодов, другий рівень – це напрямок міжнародного кримінального суду в Гаазі. Зазначається, що це вже індивідуальна кримінальна відповідальність російських військових, які атакують цивільне населення та чинять воєнні злочини.

Тобто порушують закони й звичаї війни. До прикладу, коли скидають бомби на лікарню заздалегідь знаючи, що там немає військового об'єкта,
– пояснив економіст.

Індивідуальні позови від громадян

Крім того, агресор відповідатиме за 3 напрямком – це порушення прав людини. Як зауважив Нефьодов, це індивідуальні позови громадян, які постраждали від бойових дій:

  • отримали поранення;
  • втратили членів сім'ї;
  • депортовані в Росію, як, на жаль, відбувається на Сході України.

Актуально Про можливість нового альянсу та завершення війни: інтерв'ю з помічницею Держсекретаря США

За його словами, індивідуальними позовами громадян займається Офіс генерального прокурора.

Ці 3 напрямки дотичні один до одного, але з юридичного погляду – відрізняються. Ми переконані, що в рамках матеріальної частини позовів є висока ймовірність того, що нам вдасться забрати в російського агресора вагомі суми на відбудову України,
– заявив Нефьодов.

Чим заплатить Росія

Як повідомив економіст, у Росії є багато активів за кордоном, якими вона може сплачувати завдану Україні шкоду. Зокрема це – яхти, маєтки, міжнародні інвестиції російських державних компаній, газопроводи й так далі.

Втім найшвидшим і найочевиднішим ресурсом є активи Центробанку Росії. Більше ніж половину з них наші західні партнери заморозили в країнах Європи, США.

Читайте на сайті Російські багатії тишком хочуть продати нерухомість на Манхеттені, побоюючись санкцій, – ЗМІ

Як пояснив економіст, це ще не арештоване майно. Однак це великий пул активів на сотні мільярдів доларів, якими Росія зараз не може розпоряджатись і щодо якого Україна висуватиме позови.

Нефьодов розповів про напрямки юридичної війни України проти Росії: дивіться відео