Президент України та канцлер Німеччини зустрілися у Берліні 14 травня. Німеччина вкотре запевнила, що підтримує Україну у її боротьбі за незалежність та віддана її суверенітету й територіальній цілісності. 15 травня стало відомо, що Париж також висловлює підтримку руху України до членства в НАТО.

Дивіться також Міжнародні візити Зеленського: політолог про 3 основні цілі України

Німеччина підтримує шлях України в ЄС та НАТО

Олаф Шольц переконаний, що майбутнє України та її народу – у Європі. У декларації закріплено, що Німеччина рішуче підтримує Україну в її зусиллях з реформування та у виконанні вимог, необхідних для початку переговорів про вступ, а також із нетерпінням очікує на звіт Європейської комісії в межах пакета заходів щодо розширення восени 2023 року.

Також Німеччина підтримує Комісію Україна – НАТО й очікує, що на саміті Альянсу в липні 2023 року буде створена платформа для зміцнення та розширення партнерства між НАТО та Україною на її шляху, визначеному Бухарестською декларацією.

Берлін й надалі посилюватиме оборону України

Німеччина продовжуватиме політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку Україні стільки, скільки це буде потрібно, – в індивідуальному порядку та через міжнародну співпрацю в межах Європейського Союзу, G7, НАТО, ООН та інших форматів.

Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну в зміцненні її обороноздатності, надаючи спеціалізовані пакети нового військового обладнання,
– мовиться в декларації.

Франція теж підписала декларацію

Президент України Володимир Зеленський і президент Франції Емманюель Макрон ухвалили спільну декларацію – Париж висловив підтримку руху України до членства в НАТО.

Згідно з декларацією, "у межах НАТО Франція продовжує зосереджуватися на безпосередній підтримці України".

Водночас "Франція повністю підтримує Комісію Україна – НАТО як платформу для подальшого посилення та розширення поточної співпраці, щоб допомогти Україні пройти шлях до євроатлантичної сім’ї відповідно до Бухарестської декларації".

Головне з декларації

  • Рішучі зобов'язання підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно.
  • Підтримка української формули миру і готовність співпрацювати з Україною для забезпечення якомога ширшої міжнародної участі в імплементації цієї формули.
  • Притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах й інших звірствах, скоєних під час війни Росії проти України. Також країни підтверджують свою підтримку розслідувань прокурора Міжнародного кримінального суду та взяли до уваги судові ордери на арешт.
  • Підтримка й посилення колективних санкційний проти Росії та тих, хто підтримує її військові зусилля. Збільшення зусиль щодо забезпечення ефективного впровадження санкцій, запобігання та протидії їх обходу.
  • Участь у відновленні та відбудові України.
  • Готовність зміцнювати двосторонні економічні відносини в усіх сферах: бізнес, виробництво, технології, енергетика тощо.