Аналітики ISW вважають, що до червня 2024 року ЗСУ матимуть суттєво покращене оперативне становище. Цьому є декілька пояснень.
Дивіться також Ворог продовжить атакувати енергооб'єкти: у Міненерго відповіли, чи буде блекаут
Що відомо про становище України до червня 2024 року
Українські сили, ймовірно, залучать достатню безпекову допомогу США для придушення російських наступальних операцій у червні 2024 року,
– заявили аналітики.
Вони зауважили, що очільник української розвідки Кирило Буданов говорив, що саме червень є ймовірним місяцем, коли ворог почне очікуваний великомасштабний літній наступ.
Аналітики проаналізували, що окупанти, мабуть, дійшли до висновку, що ЗСУ не зможуть захиститись від поточних і майбутніх наступальних операцій Росії через затримки або повне припинення військової допомоги США. Саме це припущення, імовірно, було невіддільною частиною оперативного планування Росії на це літо.
"Російські війська створювали резерви оперативного та стратегічного рівня для підтримки своїх очікуваних літніх наступальних зусиль, проте, ймовірно, робили це, виходячи з припущення, що навіть погано навчені та погано оснащені російські війська можуть наступати проти українських сил, які не мають необхідних грошей, артилерійських та зенітних боєприпасів", – зауважили в ISW.
Там пояснили, що Україна розв'язує питання проблеми в людській силі, та припускають, що вона продовжить проводити ротації для відпочинку та поповнення підрозділів. Проте в ISW відзначають, що потрібен час, щоб ці зусилля дали масштабний ефект.
Дивіться також Палата представників США підтримала допомогу Україні: як це вплине на фронт
Окрім того, українські офіційні особи раніше говорили, що Росія, найімовірніше:
- цього літа продовжить наступальні операції, які спрямовані на захоплення решти Донецької та Луганської областей,
- також може спробувати наступати для захоплення Харкова.
Українські сили з покращеним матеріально-технічним забезпеченням та особовим складом, які, ймовірно, утримуватимуть лінію фронту у червні 2024 року, підірвуть цю оперативну мету одночасних російських наступальних операцій на ширшому фронті,
– запевнили аналітики.
За їхніми даними, ймовірно, російському військовому командуванню доведеться задуматися про те, чи:
- чи є здійсненними намічені райони та цілі літніх наступальних зусиль,
- чи достатні нинішні засоби концентрації та підготовки російських сил для проведення запланованих наступів, враховуючи очікуване відновлення постачання зброї від США.