Про те, що США працюють з країнами Близького Сходу, повідомив генеральний директор компанії Raytheon Technologies Грег Хейз. Він заявив, що США хочуть протягом наступних 3–6 місяців відправити в Україну системи NASAMS.

До речі Щоб поставити Путіна на коліна: Байден просить 37 мільярдів доларів для України

Передислокація NASAMS займе менше часу, аніж їх виробництво

Повідомляється, що США протягом наступних 24 місяців замінять ці системи новими зенітно-ракетними комплексами NASAMS на Близькому Сході.

На Близькому Сході розгорнуті системи NASAMS, і деякі з наших союзників по НАТО, і ми фактично працюємо з кількома близькосхідними країнами, які наразі використовують системи NASAMS, і намагаємося направити їх в Україну,
– сказав Хейз.

Він пояснив, що передислокація систем з Близького Сходу відбувається швидше, ніж їх виробництво у США.

"Тільки тому, що виробництво займає 24 місяці, це не означає, що це займе 24 місяці, щоб потрапити в країну", – сказав він.

За словами Хейза, виробництво NASAMS займає два роки через час, необхідний для закупівлі електронних компонентів і ракетних двигунів. Для передачі систем Україні необхідне схвалення адміністрації Байдена.

Пентагон уклав контракт на закупівлю NASAMS для України

Міноборони США уклало контракт на закупівлю шести систем ППО NASAMS для України вартістю до 1,2 мільярда доларів. Ці системи ППО Україна має отримати до 2025 року.

Компанія Raytheon відмовилася назвати країни Близького Сходу, які відправлять систему. Зазначається, покупцями цих систем в регіоні є Оман і Катар.

Оман підписав контракт з Raytheon у 2014 році на закупівлю NASAMS з поставкою у 2016 році. США надали дозвіл Катару на купівлю NASAMS у 2019 році. В урядових повідомленнях не вказувалося, скільки систем придбають Оман і Катар.

Додамо, що в листопаді Україна отримала першу поставку двох систем NASAMS від США. Інші будуть доставлені в наступні місяці, коли їх побудують.

В Україні відреагували на спроби США знайти додаткові NASAMS

Радниця з питань комунікацій керівника Офісу Президента Дарія Зарівна відреагувала на спроби США знайти додаткові NASAMS для України.

Вона зазначила, що пошуки NASAMS показують, США "вірять в нашу перемогу та хочуть її прискорити, і що вони вже бачать нас учасниками блоку НАТО".

Крім того, Зарівна підкреслила, що США готові на довготривалі інвестиції лише для тих країн, які вміють перемагати.

"США також розуміють, що NASAMS нам потрібен буквально "на вчора", щоб захищатись від російських ракет. Тому й роблять те, що досі не робили – просять союзників на Близькому Сході "поділитись" такими комплексами, щоб вони максимум за 2–3 місяці були уже в Україні", – зазначила вона.

До теми – військовий аналітик про потужності NASAMS: дивіться відео