Про це сказав глава українського МЗС Дмитро Кулеба у заяві з нагоди 76-ї річниці заснування ООН.

Важливо Бойовики поранили двох українських військових: в якому вони стані

У повідомленні мовиться, що як одна з держав-засновників ООН Україна підтверджує прихильність принципам сучасного світоустрою, закладеним у положеннях Статуту ООН. А також готовність вносити свій внесок у миротворчі операції.

Також МЗС нагадав, що в серпні Україна спільно з 46 державами та міжнародними та регіональними організаціями створила Кримську платформу для деокупації півострова.

Розраховуємо на більш активний і конструктивний підхід з боку керівництва ООН до питань протидії тривалій військовій агресії РФ проти України,
– мовиться у заяві.

Кулеба висловив сподівання, що ООН долучиться до Кримської платформи, адже організація твердо підтримує територіальну цілісність України та засуджує проблеми мілітаризації та захисту прав людини в окупованому Росією Криму.

Кримська платформа: головне

  • Перший саміт ініціативи відбувся у Києві 23 серпня. Участь взяли представники 47 країн та міжнародних організацій. Росія відмовилась долучитись до обговорення.
  • Кожна країна Європейського Союзу та НАТО матиме представника у міністерстві закордонних справ, який займатиметься питанням Криму. Також у Києві 23 серпня відкрили офіс Кримської платформи.
  • Кремль назвав Кримську платформу русофобською. У Росії навіть внесли міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу до санкційного списку.