Про це заявила нова голова представництва ЄС в Україні Катаріна Матернова. За її словами, важливу роль відіграє геополітика.

Цікаво Орбан заявив, що не знає розмірів території України, щоб прийняти її в ЄС: у МЗС вже відповіли

Україна може стати членом ЄС у 2030 році

Матернова зазначила, що пояснює всім у Брюсселі: в Україні час тече зовсім інакше. Адже те, що в інших місцях забирає місяці, тут може відбутися за кілька тижнів чи днів.

Тому я думаю, що 2030 рік – реалістичний термін. Але він можливий, якщо дуже, дуже багато працювати. Вам треба підтримувати темп реформ – а це не завжди лінійний процес. Утім, я можу собі уявити, що це буде реальністю,
– пояснила пані посол.

За її словами, для цього потрібні не лише ті реформи, які має виконати Україна.

"Терміни визначатимуть також інституційні та політичні зміни, які мають відбутися з боку Європейського Союзу. ЄС має бути готовим до розширення за межі нинішніх 27 країн-членів. Без змін у системі голосування, у системі ухвалення рішень, число членів ЄС не може розширюватися до нескінченності", – вважає Матернова.

Вона додала, що у випадку України важливу роль відіграє геополітика.

"Немає сумнівів у тому, що ми б зараз взагалі не обговорювали питання про те, коли і як Україна вступить до ЄС, якби не жахливі події 24 лютого і все подальше. Тож геополітика, звичайно, відіграє певну роль. Геополітика визначає вектор", – підсумувала пані посол.

Варто прочитати Відразу 9 нових членів: у ЄС заговорили про нову стратегію і розширення блоку

Коротко про вступ України до ЄС

  • Влітку 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС і зобов'язалася виконати перелік реформ.
  • Нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що наша держава завершує виконувати всі рекомендації, які надала Європейська комісія. Наразі українська влада очікує початок перемовин щодо вступу до ЄС.
  • Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначив, що Верховна Рада ухвалила 99% усіх необхідних законів, які дозволять Україні почати перемовини з ЄС.
  • До кінця року Єврокомісія має вирішити, чи розпочинати переговорний процес. За даними Bloomberg, нашій державі слід очікувати "зелене світло".