"Ситуація в Україні представляє певні складності, особливо тому, що помітного прогресу тут ми не бачимо. Але саме Україна, можливо, єдина така важлива тема, яка могла б вдихнути нове життя в двосторонні відносини Москви і Вашингтона. Принаймні таке зараз сприйняття в США", – заявив Джон Хантсман.

За його словами, тема України постійно була в американських новинах, "і саме в цій проблемі ключ до виходу з-під санкцій, хоча б частково".

"Україна критично важлива для відновлення наших відносин з Москвою", – підкреслив посол США.

Читайте також: Посол США назвав умови зняття санкцій з Росії

Коментуючи недавні заяви спецпредставника США по Україні Курта Волкера про те, що з імовірністю 80% бойові дії в Україні продовжаться з такою ж інтенсивністю через рік, Хантсман заявив: "Я сподіваюся, що ні. Це на короткостроковій перспективі виправлення наших відносин погано позначиться".

При цьому він назвав Курта Волкер досвідченим дипломатом, який добре розуміє регіон.

"Волкер координував і продовжує координувати свою роботу з держсекретарем, міністром оборони і радником з національної безпеки. І президент Трамп уважно стежить за його роботою. Я це знаю, бо сам був присутній на багатьох зустрічах, де Волкер виступав. І багато людей уважно за його роботою стежать. Якщо прогрес буде досягнутий, це стане свідченням, що ми рухаємося в правильному напрямку", – наголосив Джон Хантсман.

Читайте також: Настав час для жорсткої розмови з Росією, – радник Трампа

Посол також зазначив, що позиція Волкер – це більше, ніж просто позиція держдепартаменту, оскільки той представляє відразу кілька міністерств.

"І перш ніж бути озвученою на переговорах з помічником президента РФ Владиславом Сурковим, ця позиція ретельно вивіряється і узгоджується всередині уряду Сполучених Штатів", – додав Хантсман.