Тим паче, всі умови для зустрічі лідерів "нормандської четвірки" Україна вже виконала. Це – провела розведення сил та погодила формулу Штайнмаєра. Про це глава МЗС України Вадим Пристайко розповів в інтерв’ю BBC.

Читайте також: Нормандський віз і нині там: чи зустрінеться Зеленський і Путін найближчим часом

Ми розраховуємо на чітку розмову, щоб прийти і сказати: що ви реально хочете від нас. На таку розмову розраховує Володимир Зеленський,
– наголосив міністр.

При цьому дипломат визнає: прориву на переговорах очікувати не варто. Найімовірніше, лідери лише поговорять та схвалять комюніке, проєкт якого вже попередньо погодили.

Проте, якщо зустріч буде зовсім нерезультативною, у Києві активно думатимуть, що робити далі.

Варіанти, – каже Пристайко, – різні, аж до виходу з мінських угод.

"Україна може вийти з Мінська. Це дуже непопулярна заява і, напевно, знову не сподобається нашим західним партнерам. Але для нас Мінськ – не самоцінність. Самоцінність – наше виживання як нації. І якщо ми побачимо, що процес лише затягують, то рано чи пізно буде прийняте рішення про вихід з мінського процесу", – пояснив Пристайко.

Водночас, міністр наголосив: відмовитися від Мінська є дуже складним політичним рішенням.

Якщо ж на нього все ж таки доведеться піти, то Україні треба буде звертатися за миротворчою місією, точніше за peacekeeping – місією з підтримання миру.

Коли можуть зустрітися лідери "нормандської четвірки"?

До "нормандської четвірки" входять президенти України, Росії, Франції та Німеччини. Вони планують зустрітися у Парижі. За словами Пристайка, дата вже є, втім, на відповідь Росії досі чекають.

Президент України Володимир Зеленський раніше анонсував, що зустріч відбудеться після розведення військ у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському. У всіх населених пунктах розведення вже завершилося, тож кінець листопада для зустрічі в нормандському форматі виглядає досить реальною датою.

Які питання обговорюватимуть на зустрічі?

  • Розведення військ у Станиці Луганській.
  • Обмін полоненими.
  • Підтвердження тексту формули Штайнмаєра.
  • Відведення військ у Золотому та Петрівському.
  • Питання Криму.