Про те, що Кабінет Міністрів індивідуально домовлятиметься з кожною із країн про множинне громадянство, в інтерв'ю виданню розповів глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Читайте також Як до подвійного громадянства ставляться українці: опитування

Арахамія про дії після погодження множинного громадянства

Нардеп зазначив, що законопроєкт дає право Кабміну складати список країн, громадяни яких можуть мати множинне громадянство.

Тобто ми приймаємо загальний рамковий закон, а далі уряд домовляється на двосторонній зустрічі з урядом тієї чи іншої держави,
– заявив Арахамія.

Він також уточнив, що Кабмін вестиме розмови з кожною країною індивідуально. Після чого підписуватимуть двосторонні угоди.

"Поступово ми укладемо угоди з тими державами, в яких є великі українські діаспори – Португалія, Аргентина, Канада, Австралія, США, Італія", – наголосив глава фракції "слуг". Він додав, що під час підписання двосторонніх угод обов'язково враховуватимуть особливості законодавств цих країн.

Законопроєкт про множинне громадянство: що відомо

  • Президент Володимир Зеленський 2 грудня вніс на розгляд нардепів законопроєкт про подвійне громадянство. Цей документ глава держави визначив як невідкладний.
  • Він передбачає дозвіл для українців офіційно мати громадянства чи підданства інших країн. Однак у правових відносинах на території України особи з множинним громадянством залишаюся лише українцями.
  • Для іноземців, які хочуть отримати українське громадянство, відмова від попереднього потрібна у випадку, якщо Кабінет Міністрів вніс країну, звідки приїхала людина, до переліку держав міграційного ризику.
  • Результати опитувань свідчать, що більшість українців поки не підтримують ідею з подвійним громадянством.

До теми – Олег Дунда прокоментував ситуацію з подвійним громадянством в Україні: дивіться відео