В уряді обіцяють завершити зимову підготовку до 10 жовтня

Тим часом, очільники силових відомств запевняють – до 10 жовтня бійці зони АТО будуть підготовлені до зими. На усі 100%.

Ті – від 5 до 7 тисяч осіб – весь час ця цифра варіюється, які находяться в зоні АТО, будуть повністю забезпечені всім тим мінімальним набором, який ми визначили. У нас з'явилася така функція для постачальників як категорія речей для міліціонерів, що знаходяться в зоні АТО. Для них затверджена і пошита спеціальна форма, – розповів міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Міністр оборони України Валерій Гелетей розповів, що враховується, що йде ротація, з'являються нові люди. Він збирав керівників фабрик і просив їх працювати у три зміни. Щоб якомога швидше – кожен день по 200, 300 теплих курток, одягу, берців, щоб кожен день направляти туди. Очікується поповнення, це поповнення треба теж максимально прискорити, але на сьогоднішній день питання закрите. До кінця тижня.

Волонтери ознайомились із зразками теплого одягу

На тижні волонтери зустрілись з керівниками Міноборони, аби ознайомитись із новою зимовою формою бійців. Кажуть, перші враження – позитивні. Тим паче, що останнім часом збирати кошти на зимове спорядження стає все складніше, адже це дороге задоволення. Що у ці дні відчувають бійці на передовій – називають питанням недоречним.

Українці таки жертвують останнім, аби тепло одягнути своїх героїв на передовій. Суми волонтерів і чиновників різняться. Так, за даними урядовців, забезпечення одного нацгвардійця усіма формами одягу та повною військовою амуніцією коштує близько 130 тисяч гривень. Якщо ж мова йде про найнеобхідніший зимовий одяг – тут цифри, за підрахунками волонтерів, також немалі, але значно скромніші.

Ситуація на місцях не відповідає звітам чиновників

Тим часом, військові експерти скептично оціюють заявлені міністерствами терміни повного зимового укомплектування бійців. Мовляв, ситуація на місцях відрізняється від чиновницьких декларацій.

Ну я не знаю яке чудо має статись в Міністерстві оборони, щоб вони виконали свою обіцянку, що до 10 жовтня забезпечити теплими речами, в тому числі особовий склад і свої підрозділи в зоні АТО. Я думаю, що якраз ми почули самого високого рівня керівництва Міноборони обіцянки вирішити ці проблеми до 10 жовтня. Я думаю, що цей варіант тестовий, – сказав координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

Постачання теплого одягу стартувало

Волонтер з досвідом – Юрій Бірюков на свої очі бачив – постачання теплого одягу бійцям дійсно почалось. Але поки з волонтерами про якість форми не радились.

Вони від нас дуже якісно приховують, що вони купують. І купують вони хоч щось? Те, що процес поставки теплих речей в армії йде щодня – так, підтверджую. Він дійсно йде – бачив своїми очима. Те, що ці речі далекі від ідеалу – ну так вже склалося. Можна, звичайно, просити австрійські спецназівські куртки, але маємо те, що ми, на жаль, маємо, – сказав радник Президента України Юрій Бірюков.

Волонтери самі вирішуватимуть, що саме необхідно закупити для потреб армії. Як запевнив міністр оборони, цим опікуватиметься новостворена Рада волонтерів. І навіть 60 мільйонів гривень, які назбирали українці на потреби армії, також віддадуть волонтерам. А прем'єр Арсеній Яценюк планує закупити 600 одиниць техніки, яка може працювати взимку. Тож, головне, щоб обіцяне справді зігріло.