Це випливає з положень проекту Меморандуму про економічну та фінансову політику, який українська сторона та місія МВФ погодила за результатами її роботи в Києві з 1 по 14 лютого 2011 року, повідомляє УНІАН з посиланням на DT.UA.

Кабінет Міністрів України і МВФ домовилися, що ціни на газ для населення в 2011 році зростуть на 30%, а саме підвищення проходитиме в два етапи: на 20% до 15 квітня, і ще на 10% з 1 липня 2011 року. Крім того, цього року Кабмін зобов’язується підвищити тарифи на комунальні послуги в цілому на 62%.

Їх зростання також заплановано в два етапи — двічі на 26% до 15 квітня і з 1 жовтня 2011 року.

"В якості попереднього заходу, відповідно до наших зобов’язань за цією програмою, ми приймемо, а НКРЕ видасть необхідні інструкції щодо відповідного підвищення", — йдеться в тексті меморандуму.

Також уряд обіцяє прив’язати встановлені тарифи до квадратного метражу помешкань і автоматично їх коригувати у тій же пропорції, що і тарифи для житлових приміщень, які обладнані лічильниками.

Крім того, уряд пообіцяв МВФ, що будуть "поширені повноваження національного органу регулювання ринку комунальних послуг зі встановлення тарифів на опалення на менше 90% ТЕЦ і підприємств, що виробляють теплову енергію, з точки зору кінцевого споживання".