Голосування на українській антарктичній станції почалося 31 березня о 8:00 за місцевим аргентинським часом (о 14:00 за Києвом), і закінчилося рівно за годину, повідомили у Національному антарктичному наукову центрі.
Читайте також: Вибори президента України 2019: скільки українців вже проголосували
Всього у голосуванні взяли участь 34 громадянина України, а саме – 11 учасників 23-ої Української антарктичної експедиції та 23 члени сезонного загону науковців, які нині перебувають на станції. О 15:40 за Києвом скан-копію протоколу за результатами голосування було відправлено через інтернет до ЦВК.
Як відбувалися вибори президента на антарктичній станції "Академік Вернадський"
Відповідно до даних, які оприлюднила громадська мережа "Опора", за чинного українського президента Петра Порошенка тут віддали найбільше голосів, а саме 19. На другому місці опинився лідер "Кварталу 95" Володимир Зеленський (проголосували 5 осіб), а третім став Анатолій Гриценко з трьома голосами.
Також на антарктичній станції "Академік Вернадський" по дві людини віддали перевагу кандидату від об’єднаних Націоналістичних сил Руслану Кошулинському та колишньому міністру міністра екології Ігорю Шевченку.
По одній людині поставили галочки навпроти:
– кандидата від "Опозиційної платформи – За життя" Юрія Бойка;
– колишнього очільника Соцпартії Олександра Мороза, який за кілька днів до виборів зняв свою кандидатуру;
– колишніх голів СБУ Валентина Наливайченка (як виконувач обов’язків очолював СБУ з 22 грудня 2006-го по 6 березня 2009 року, а з 6 березня 2009-го по 11 березня 2010 року – як повноцінний голова) та Ігоря Смешка (з 4 вересня 2003-го по 4 лютого 2005 року),
– нардепа Ольги Богомолець.
1 бюлетень в Антактиді виявився недійсним і 1 не підлягає врахуванню. Скарг не було.
Зауважимо, що під час голосування полярники використовували не "живі" бюлетені, а їхні роздруковані скан-копії. Напередодні їх надіслав ЦВК.
Щодо оригіналів бюлетенів та протоколу, то вони є опечатаними та їх буде передано до ЦВК після ротації постійної антарктичної експедиції, приблизно в другій половині квітня 2019 року.
Саме ж голосування відбулося у найбільшому приміщенні станції – їдальні. Тут встановили саморобну кабінку для голосування та урну. Тож голоси підраховували за присутності всіх членів експедиції.
Під час голосування полярники використовували не "живі" бюлетені, а їхні роздруковані скан-копії
Що відомо про антарктичну станці. "Академік Вернадський"? Вона розташовується за 15 тисяч кілометрів від Києва. Це найвіддаленіша виборча дільниця України. Станція "Академік Вернадський" є спецдільницею,не входить до Закордонного виборчого округу.
До слова, у столиці Австралії Канберрі об 11 годині за київським часом завершилося голосування на єдиній у цій країні закордонній виборчій дільниці на виборах президента України.
Головні дати президентських виборів в Україні